Reklama

Reklama

Grzechy główne przyszłych kierowców. Sprawdź najlepsze szkoły nauki jazdy w Łodzi

Opublikowano: śr, 22 wrz 2021 12:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Wymuszenie pierwszeństwa, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej w trasie czy potrącenie pachołka na placu - to najczęstsze błędy, które popełniają kandydaci na kierowców. Swoje robi stres i utrudnienia w ruchu, które na co dzień spotykamy w Łodzi. Statystyki zdawalności prawa jazdy w Łodzi za pierwsze półrocze 2021, nie napawają optymizmem. Żadna z łódzkich szkół nauki jazdy nie osiągnęła progu 50 %. Które OSK z Łodzi mają najlepsze wyniki?

Reklama

Jazda po Łodzi to wyzwanie dla młodych kierowców

Po Łodzi nie jeździ się łatwo, zwłaszcza młodym kierowcom. Przyznają to również ci, którzy egzamin na prawko zdali za pierwszym razem czy też zmotoryzowani z wieloletnim doświadczeniem, w tym taksówkarze. Remonty, dziury w drogach powodują, że po łódzkich traktach nie jeździ się jak po maśle. Inna sprawa to widoczność. Zdarza się, że ta jest ograniczona przez krzaki (rondo na Retkini) czy źle zaparkowane auta.

- Podstawowy grzech kandydatów na kierowców to niedostateczna znajomość przepisów ruchu drogowego - mówi Mariusz Domińczak, instruktor z OSK "Drift". - Jako OSK przykładamy bardzo dużą wagę do egzaminu wewnętrznego. Odbywa się tak jak ten właściwy. Na nim wychodzą pewne braki. Inna sprawa to w zasadzie banalne błędy - niepatrzenie na znaki, podwójna ciągła, wymuszanie pierwszeństwa czy niezatrzymanie się przy zielonej strzałce.

Mariusz Domińczak zauważa, że coraz słabiej za kółkiem radzą sobie mężczyźni.

- Kobiety są bardziej dokładne, mężczyźni z kolei zbyt są przekonani o swoich umiejętnościach i o tym, że jakoś to będzie - dodaje instruktor.

Najlepsze szkoły nauki jazdy w Łodzi. Maksymalna zdawalność na poziomie 40%

Osoby, które chcą zapisać się na kurs prawa jazdy zwykle zastanawiają się, którego instruktora i jaką szkołę nauki jazdy wybrać. Urząd Miasta Łodzi regularnie publikuje wyniki dotyczące zdawalności kursantów z poszczególnych ośrodków szkolenia kierowców. Najnowsze dane dotyczą pierwszego półrocza 2021.

Na tej postawie stworzyliśmy ranking. Uwzględniliśmy wyłącznie egzamin praktyczny (kat. B). Nie wzięliśmy jedynie pod uwagę szkół, które miały zdawalność 100 proc. przy jednym kursancie. Jedne OSK mają po kilkanaście czy kilkadziesiąt osób szkolących się, inne kilkaset. Wszystko zależy od wielkości szkoły jazdy, liczby instruktorów czy aut, którymi dysponuje.

Na ponadto OSK żadnej nie udało się osiągnąć progu 50%. Najwyższy wskaźnik to 40,63%.

Jak wynika z danych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, w 2020 roku odbyły się 43 tys. 824 egzaminy teoretyczne. Zdawalność w przypadku praktyki wyniosła 57,16 %. Zorganizowano ponadto 63 tys. 70 egzaminów praktycznych, które przełożyły się na zdawalność 30,11 %.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.