Do sporządzenia raportu brano pod uwagę osiągnięcia absolwentów szkół i ich wyróżnienia na konkursach międzynarodowych z dziedziny kinematografii (m.in. Oscary, Złote Globy).
Filmówka w Łodzi jedną z najlepszych
Każda wybór został uzasadniony. W przypadku łódzkiej filmówki podkreślono, jak duży wpływ ma na rozwój rodzimej kinematografii. Duży wpływ na wyróżnienie uczelni miały osiągnięcia jej absolwentów, którzy zostali nagrodzeni przez Akademię Filmową, m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda czy Zbigniew Rybczyński.W raporcie podkreślono ważną rolę Krzysztofa Kieślowskiego, który był pionierem kina artystycznego oraz znanych na zachodzie (i nie tylko) operatorów filmowych tj. Paweł Edelman, Dariusz Wolski czy Łukasz Żal.
Tym, co pozytywnie odebrano w ocenie szkoły, to otwarcie na studentów międzynarodowych. Dodatkowo system nauczania jest otwarty na studentów dziennych i zaocznych, a kierunki kształcenia obejmują różne szczeble przemysłu filmowego.
Poza łódzką filmówką na liście znalazły się również:
- Australian Film Television and Radio School (Australia)
- Beijing Film Academy (Chiny)
- Centro Sperimentale di Cinematografia (Włochy)
- Deutsche Film - und Fernsehakademie (Niemcy)
- ECAM (Hiszpania)
- La Fémis (Francja)
- Filmakademie Wien (Austria)
- Gobelins, l’école de l’image (Francja)
- National Film and Television School (Wielka Brytania)
- National Film School of Denmark(Dania)
- Prague Film School (Czechy)
- Sam Spiegel Film and TV School (Izrael)
- Toronto Film School (Kanada)
- Toronto Metropolitan University (Kanada)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.