Reklama

Reklama

Tunel kolejowy pod Łodzią powstanie z poślizgiem. Mieszkańcy narzekają na dojazd do pracy czy szkoły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Na początku kwietnia miała wystartować budowa tunelu kolejowego pod torami w Bedoniu (gmina Andrespol). Roboty rozpoczną się jednak z poślizgiem. PKP PLK tłumaczy, że za sytuację odpowiada pandemia koronawirusa. Mieszkańcy tymczasem nie kryją zniecierpliwienia. W tej chwili korzystają bowiem z przejazdu kolejowego w Bedoniu, który w newralgicznych godzinach strasznie się korkuje. Przez to dojazd do pracy czy szkoły wydłuża się niektórym z 15 minut do godziny.

Reklama

PKP PLK buduje w Łódzkiem skrzyżowania bezkolizyjne

PKP PLK buduje bezkolizyjne skrzyżowania kolejowo-drogowych w województwie łódzkim. Chodzi o Gałków, Andrespol (Bedoń) oraz Skierniewice. Koszt jednego skrzyżowania to około 36 mln zł. Mieszkańcy gminy Andrespol na realizację inwestycji czekają jak na zbawienie. A temat podnoszony jest już od kilku lat.

- Jeżdżę tędy codziennie do pracy, w godzinach porannych i popołudniowych przejechać przez ten przejazd to katorga. Rekordowo stałam na tym przejeździe ponad godzinę. Aby dojechać na godzinę 7 do pracy, muszę wyjechać przed 6. Już od jakiś 5 lat było mówione o tym tunelu, ale tak jak widać są tylko tabliczki informujące o dofinansowaniu - mówi Paulina, mieszkanka okolic.

Podobnego zdania są inni mieszkańcy.

- Codzienne zawożę swoje dzieci do szkoły podstawowej w Bedoniu. Żeby dojechać na 8, musimy wyjść z domu przed 7, a mieszkamy raptem  5 kilometrów od szkoły. Normalne tę trasę pokonuje się w maksymalnie 15 minut, a nie ponad godzinę - mówi Karolina, mieszkanka Andrespola.

Budowa tunelu w Bedoniu pod Łodzią z opóźnieniem

Prace związane z budową tunelu, czyli bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego, miały ruszyć w raz z początkiem kwietnia 2022. Niestety już wiadomo, że nie rozpoczną się o czasie. 

- Rozpoczęcie prac przy budowie wiaduktu kolejowego w Bedoniu (Andrespol) zaplanowano pod koniec czerwca. Wpływ na zmianę terminu ma pandemia Covid-19 i wydłużone procedury administracyjne związane z pozyskaniem niezbędnych zgód i pozwoleń - mówi Rafał Wilgusiak, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Prace rozpoczną się od przygotowania terenu budowy i zgromadzenia materiałów - dodaje.

Budowa wiaduktu kolejowego w Bedoniu jest częścią realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe projektu mającego na celu poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg. Przejazdy kolejowo-drogowe będą zastępowane skrzyżowaniami bezkolizyjnymi.

Masz temat? Nagraj go nam i wyślij przez formularz.

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy