Reklama

Kto chce pojeździć wesołym autobusem? Łódzka fundacja "Happy Kids" szuka wolontariuszy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fundacja

Kto chce pojeździć wesołym autobusem? Łódzka fundacja "Happy Kids" szuka wolontariuszy - Zdjęcie główne

Niebawem kolorowe fundacyjne autobusy wyruszą w trasę. | foto fundacja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Niebawem w coroczną wakacyjną trasę wyruszą autobusy Happy Bus łódzkiej fundacji "Happy Kids". Pojazdy są przerobione na mobilne place zabaw, a ich celem jest dotarcie do dzieci z małych gmin województwa łódzkiego. Fundacja szuka wolontariuszy, którzy zostaną członkami autobusowych zespołów.

- Happy Bus to cztery autobusy z dmuchańcami i animacjami, które mają dawać dzieciom radość - mówi Karolina Frątczak z fundacji. - Nasze zespoły w dużej mierze opierają się na wolontariuszach, których właśnie w tym okresie staramy się pozyskać. Zapraszamy młodych ludzi od 16. roku życia.

Wolontariat w "Happy Kids" to nie tylko zabawa z dziećmi. 

- Można poznać ludzi z całego świata i przeżyć wakacje inne niż wszystkie dotychczasowe - zachęca Karolina Frątczak. - Będzie też możliwość podszlifowania języka angielskiego, sprawdzenia się w pracy z dziećmi, a także zwiedzenia Polski zarówno od strony dużych miast, jak i wsi czy wiosek.

Co trzeba zrobić?

Żeby zostać wolontariuszem "Happy Kids", trzeba wypełnić formularz znajdujący się na stronie https://forms.office.com/e/UFiJsVaWpY. Jest też link dla chętnych z Ukrainy: https://forms.office.com/r/jSsGKzNyGj.

Fundacja "Happy Kids" działa od 2001 roku. Jej prezesem jest Aleksander Katarasiński. Fundacja utworzyła 17 Rodzinnych Domów Dziecka, w których przebywa maksymalnie po 8 dzieci. Wspiera rodzicielstwo zastępcze i instytucje publiczne w procesie deinstytucjonalizacji opieki zastępczej. Organizuje też szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy