Reklama

Niesamowite charakteryzacje Karoliny Dębowskiej ze Zgierza. Widzieliście te metamorfozy? [galeria]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Młoda zgierzanka, która odnosi sukcesy naukowe i artystyczne. Poznajcie bliżej charakteryzatorkę Karolinę Dębowską i jej niesamowite przemiany.

Karolina Dębowska jest laureatką konkursu Zgierz ma talent. Z najwyższą średnią w powiecie zakończyła Technikum Usług Fryzjerskich w Zgierskim Zespole Szkół  Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II. Otrzymała wtedy tytuł Nasz Prymus. Czym obecnie zajmuje się Karolina Dębowska ze Zgierza?

Karolina Dębowska i jej niesamowite charakteryzacje

Karolina Dębowska próbowała swoich sił w różnych dziedzinach sztuki. Przygoda z charakteryzacją zaczynała się etapami. Wybrała ją dlatego, gdyż można było w niej połączyć różne sfery artystyczne. Pozwala jej to realizować nietuzinkowe pomysły. W obranej drodze upewniła ją wygrana w konkursie Zgierz ma talent. To dodało jej skrzydeł i popchnęło do umieszczania zdjęć swoich prac. W rozwoju bardzo wspierał ją wychowawca i nauczyciel Przemysław Wyrwas z ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu oraz inni pedagodzy z tej placówki.

- Okazało się, że fryzjerstwo nie musi kończyć się na włosach. Mój wychowawca i jednocześnie nauczyciel zawodu - Pan Przemysław Wyrwas, zawsze uświadamiał nam, że fryzjerstwo jest zawodem artystycznym. Uczył całościowego spojrzenia na wizerunek. Liczne konkursy fryzjerskie, w których brałam udział, oprócz wykonania fryzury, wymagały stworzenia pełnej stylizacji oraz makijażu. Gdy tematyka konkursu była niecodzienna, można było puścić wodze fantazji. W ten sposób nauczyłam się czerpać inspiracje z otaczającego świata - mówi Karolina Dębowska. 
Artystka obecnie uczy się w Międzynarodowej Szkole Charakteryzacji NOVA MASKA Ewy Niedźwiedź w Poznaniu. Kształci się na trzech kierunkach jednocześnie makijaż i stylizacja przez lata, charakteryzacja teatralno - filmowa oraz protetyka i efekty specjalne. Po skończeniu tej szkoły uzyska tytuł dyplomowanego charakteryzatora. Otworzy jej to drzwi do teatrów, na plany filmowe oraz sesje zdjęciowe. 
- Charakteryzacja, jako cały proces tworzenia postaci, jest dla mnie dziedziną sztuki, która pozwala wyrazić emocje, pokazać fragment mojego wnętrza. Jest dla mnie również przyszłym zawodem, jako charakteryzator filmowy lub teatralny - mówi artystka.
Karolina Dębowska dużo publikuje swoich charakteryzacji w sieci.
- Prace, które publikuję w social mediach są na wszystkich etapach tworzone przeze mnie - charakteryzacja, stylizacja, fryzura, oświetlenie, fotografia, nagranie i montaż - przyznaje artystka. 
Coraz częściej współpracuje jednak z fotografami i realizują wtedy wspólną wizję sesji. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można obejrzeć nietuzinkowe charakteryzacje Karoliny Dębowskiej. TikTok charakteryzatorki
 
 
 
 
 
 
 

Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy