Od 1 maja 2024 r. Łódzki NFZ zapewnia mieszkańcom regionu diagnostykę, badania i porady w zakresie seksuologii i patologii współżycia. Fundusz podpisał umowę z SP ZOZ przy ul. Sieradzkiej 11 w Łodzi.
Za darmo i bez skierowania. Łódzka przychodnia pomaga ludziom, którzy mają problemy seksuologiczne
Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ przyznaje, że takiej poradni nie było w Łódzkiem od lat, a pacjenci, którzy potrzebowali tego typu pomocy, uzyskiwali ją w poradniach zdrowia psychicznego.Aby skorzystać z pomocy eksperta przyjmującego w poradni na Sieradzkiej nie trzeba mieć skierowana. Wystarczy bezpośrednio skontaktować się z placówką, która zadeklarowała NFZ przyjęcia pacjentów codziennie od godziny 7.30 do 15.00.
W poradni seksuologii i patologii współżycia pacjenci mogą liczyć na sesje psychoterapii i porady lekarzy specjalistów seksuologów. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, oceni jego stan psychiczny i somatyczny, skieruje na niezbędne badanie psychologiczne, niezbędne badania diagnostyczne, w tym laboratoryjne, ustali rozpoznanie i ustali z pacjentem plan terapeutyczny - informuje Anna Leder.
Jak dodaje, eksperci przyjmują pacjentów od 18. roku życia.
Dr Aleksandra Robacha, seksuolożka, kierowniczka poradni, tłumaczy, że seksuologia bardzo się zmieniła. Mamy dużo więcej możliwości pomocy pacjentom. Jeśli problemy dotyczące sfery seksualnej upośledzają komfort życia, odbierają radość, wpływają destrukcyjnie na relacje z bliskimi, warto się do nas zgłosić. Naprawdę możemy pomóc - podkreśla.
Zapraszamy pacjentów z pełnym spektrum problemów seksualnych, z dysfunkcjami dotyczącymi sfery seksualnej, z problemami dotyczącymi relacji seksualnych, zaburzeniami tożsamości płciowej, orientacji płciowej. Z zaburzeniami preferencji seksualnych i uzależnianiami związanymi z seksualnością. Lekarz zacznie wizytę od pogłębionego wywiadu, który będzie dotyczył seksualności pacjenta, jego sytuacji osobistej. Seksuologia jest dziedziną medycyny, pacjent otrzyma u nas i badania, i farmakoterapię, i terapię indywidualną, jeśli będzie taka potrzeba - dodaje pani doktor.
Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie seksualne jako dobrostan fizyczny, emocjonalny, umysłowy i społeczny w zakresie seksualności człowieka. Natomiast jako dysfunkcje seksualne klasyfikowane są te zaburzenia, które uniemożliwiają człowiekowi uczestniczenie w stosunkach seksualnych w sposób przez niego pożądany.
NFZ powodując się na raport prof. Z Izdebskiego Zdrowie "Relacje w związkach i życie seksualne Polaków" informuje, że 51% Polaków pozytywnie oceniło swoje życie seksualne. Najbardziej zadowolone były osoby w wieku od 30 do 49 lat (59% odpowiedzi bardzo dobrze i raczej dobrze), a także osoby w wieku od 18 do 29 roku życia (55% odpowiedzi pozytywnych).
Czytaj również: 2-letni Arturek stracił oko w walce z nowotworem. Ekipa Polsatu dała rodzinie nowy dom. Teraz potrzeba dużych pieniędzy na leczenie.
Poradnia seksuologii i patologii współżycia SP ZOZ znajduje się przy ul. Sieradzkiej 11 w Łodzi, nr. tel. 42 71 55 747, 42 71 55 728.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.