Reklama

Reklama

Rusza sezon kąpielowy. Sprawdź listę najlepszych kąpielisk w regionie

Opublikowano: czw, 23 cze 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Zbliżające się gorące dni z pewnością zachęcą wielu z nas do odpoczynku nad wodą. W większości miejsc w Polsce kąpieliska otwierają się pod koniec czerwca. Podobnie jest również w naszym regionie, gdzie z ochłody nad jeziorem można skorzystać już teraz lub za kilka dni. Zastanawiacie się, gdzie warto się wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą najlepszych kąpielisk.

Startuje sezon kąpielowy. Gdzie warto się wybrać?

Sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie kąpieliska działają przez cały ten okres. Nadzór nad nimi, a w szczególności nad jakością wody, sprawują państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni.

Pamiętajmy, że nie wszystkie jeziora czy zalewy mają status kąpieliska. Główny Inspektorat Sanitarny co roku publikuje listę miejsc, gdzie bezpiecznie i w dobrych warunkach można wypoczywać, pływać i korzystać z dodatkowych atrakcji. 

KOSZELÓWKA

Kąpielisko na jeziorze Zdworskim otwiera się 26 czerwca, skorzystać z niego będzie można do 31 sierpnia. Dużymi walorami są ogrodzenie terenu, obecność ratownika, wydzielone miejsce na grilla, a także pomost. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 - 18:00.

JEZIORO GÓRSKIE (KĄPIELISKO PRZY PLAŻY "PATELNIA")

Tutaj również sezon kąpielowy potrwa od 26 czerwca do 31 sierpnia. Przy jeziorze funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego – kajaków i rowerów wodnych. Dla dzieci został wybudowany także plac zabaw. O bezpieczeństwo zadba obecny na miejscu ratownik. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 - 18:00.

KĄPIELISKO "PLAŻA MIEJSKA W CHODCZU"

Nad jeziorem Chodeckim sezon kąpielowy wystartował już 14 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Kąpielisko jest wyznaczone przez pomost, znajdują się tam toalety i kosze na śmieci. W okresie letnim strzeżone jest przez wykwalifikowanych ratowników. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 - 18:00.

KĄPIELISKO "LUBIEŃSKIE"

W Lubieniu Kujawskim sezon kąpielowy zaczyna się już w najbliższy piątek (24 czerwca), a kończy 14 sierpnia. Bezpieczeństwo osób korzystających z kąpieliska zapewniają wykfalifikowani ratownicy. Na plaży wyznaczono strefę przeznaczoną do rekreacji i sportu, a także miejsce na grilla czy ognisko. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 - 18:00.

KĄPIELISKO "PLAŻA CHOCEŃ"

Nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu sezon zacznie się 25 czerwca i potrwa do 28 sierpnia. Teren kąpieliska wykorzystywany jest rekreacyjnie - posiada wypożyczalnie rowerków wodnych i kajaków. Znajduje się tam również pomost. Teren kąpieliska został wyznaczony i oznakowany bojkami, a nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwa ratownik. Godziny otwarcia kąpieliska: 11:00 - 18:00.

KĄPIELISKO "DYBANKA"

Nad jeziorem Bratoszewo sezon kąpielowy rozpoczął się 20 czerwca. Podobnie jak w większości przypadków, zakończy się on 31 sierpnia. Na miejscu nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy, wydzielona jest strefa zabaw dla dzieci, ławeczki, altanka oraz pomost. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 - 18:00.

KĄPIELISKO "ARTURÓWEK"

Tam sezon rozpoczął się już 1 czerwca. Z kąpieli w Bzurze będzie można skorzystać jeszcze do 4 września. Obszar akwenu udostępniony użytkownikom jest wydzielony kolorowymi linami z podziałem na strefy dla umiejących i nieumiejących pływać. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy mający do dyspozycji wieże ratownicze, łączność radiową, sprzęt ratunkowy i medyczny. Do dyspozycji użytkowników pozostają przenośne toalety oraz kosze na odpadki. Godziny otwarcia kąpieliska: 9:00 - 19:00.

KĄPIELISKO "STAWY JANA"

Tutaj również sezon kąpielowy trwa od 1 czerwca do 4 września. Kąpielisko zlokalizowane jest na terenie Obiektu Rekreacyjnego Stawy Jana. W 18-hektarowym parku znajduje się staw ze strzeżonym miejscem wykorzystywanym do kąpieli. W odległości około 70 metrów od kąpieliska można natomiast wypożyczyć kajaki oraz rowery wodne. Wokół stawu urządzono piaszczystą plażę. Korzystającym z kąpieliska, bezpieczeństwo zapewniają ratownicy wyposażeni w sprzęt ratowniczy i medyczny oraz łączność radiową. Na terenie obiektu znajdują się również miejsca do grillowania, boiska oraz plac zabaw, wyposażony w zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele i piaskownicę. Dla młodzieży i dorosłych przygotowana jest ścieżka zdrowia oraz mini siłownia. Godziny otwarcia kąpieliska: 14:00 – 19:00.

KĄPIELISKO "STAWY STEFAŃSKIEGO"

Podobnie jak na pozostałych łódzkich kąpieliskach, tutaj sezon także trwa od 1 czerwca do 4 września. Na kąpielisku została wyznaczona specjalna, bezpieczna strefa dla dzieci. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają ratownicy mający do dyspozycji wieże ratownicze, łączność radiową, sprzęt ratunkowy i medyczny. Kąpielisko jest wyposażone w przenośne toalety oraz kosze na odpadki. W niedalekiej odległości od kąpieliska znajdują się miejsca do grillowania oraz gra „piłkarzyki”. Godziny otwarcia kąpieliska: 14:00 – 19:00.

KĄPIELISKO MOSiR ZGIERZ

Kąpielisko w Zgierzu otwarte jest od 18 czerwca do 4 września. Obiekt jest położony w zlewni rzeki Dzierżązny w północnej części miasta i składa się z kąpieliska (tzw. staw górny) wraz z osadnikiem wstępnego oczyszczania oraz głównego zbiornika rekreacyjno-sportowego (tzw. staw dolny). Na plaży znajduje się miejsce dla dzieci, strefa do rekreacji i sportu, przebieralnie oraz kosze na śmieci. Nad bezpieczeństwem pływających czuwa ratownik. Godziny otwarcia kąpieliska: 11:00 – 19:00.

KĄPIELISKO OKiR W STRYKOWIE

Kąpielisko na rzece Moszczenicy otwarte będzie od 1 lipca do 31 sierpnia. Wydzielone jest bojami wyznaczającymi podział na strefy dla osób umiejących i nieumiejących pływać. Kąpielisko strzeżone jest przez ratowników wodnych, wyposażonych w sprzęt ratunkowo-medyczny i łączność radiową. W jego okolicach znajduje się bezpłatny parking, toalety, wypożyczalnia sprzętu pływającego, siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz ścieżka rowerowa. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 – 18:00.

A Wy macie swoje ulubione miejsca? Dajcie znać.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy