Reklama

Reklama

ŁSSE trzecia na świecie i najlepsza w Europie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁSSE trzecia na świecie i najlepsza w Europie!  - Zdjęcie główne

ŁSSE trzecia na świecie i najlepsza w Europie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ŁSSE Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w najnowszym światowym rankingu najlepszych stref ekonomicznych znalazła się na 3. miejscu. Uznana została też za najlepszą strefę na świecie i w Europie dla firm z sektora MŚP. Została także zwycięzcą w Europie.

Reklama

Ranking przygotowywany jest co roku przez zespół fDi Magazine (periodyku z grupy Financial Times). Jest to dwumiesięcznik, który koncentruje się przede wszystkim na aktualnościach dotyczących inwestycji na całym świecie, dogłębnej analizie klimatu inwestycyjnego w wielu branżach i wielu krajach.

!reklama! 

– Jako jedna z nielicznych stref na świecie od kilku lat nie wypadamy ze światowej dziesiątki. Miejsce na globalnym podium i pozycja lidera w Europie to efekt zarówno rekordowego roku inwestycyjnego w ŁSSE jakim był 2019 jak i ciągłego poszerzania oferty strefy. Bo Łódzka Strefa dziś to nie tylko zwolnienia w podatku dla inwestorów, ale bogata oferta dofinansowania do szkoleń dla pracowników sektora MŚP, wsparcie dla startupów, jedyne w Polsce Technikum Automatyki i Robotyki. Jesteśmy liderem we wdrażaniu innowacji w biznesie. Jako jedyniwdrażamy innowacje 5G w fabrykach naszych inwestorów.– mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE.

Inwestycyjny rok 2019 w ŁSSE w liczbach to: 34 inwestycje, ponad 2 miliardy złotych nakładów i blisko 800 nowych miejsc pracy. Łódzkiej Strefie zaufali globalni gracze, tacy jak: Johnson Matthey Batteries Poland produkujący podzespoły do ​​akumulatorów wykorzystywanych głównie w samochodach elektrycznych, inwestor z Wielkiej Brytanii, Nippon Seiki Poland - japoński światowy producent wyświetlaczy head-up, zestawów wskaźników do samochodów i motocykli, a także Corning Optical Fiber - amerykański producent światłowodów i kabli. 

ŁSSE została najlepszą na świecie i w Europie strefą dla firm z sektora MŚP. Jeszcze kilka lat temu inwestycje firm z tego sektora stanowiły tylko około 30 proc. wszystkich. W ubiegłym roku było to już blisko 60 proc. Strefa wspiera mikro, małe i średnie firmy nie tylko poprzez przyznawanie decyzji o wsparciu i zwolnienia w podatku, ale także np. programem Strefa Rozwoyou. To projekt dofinansowujący szkolenia, warsztaty, studia dla pracowników. Z pomocy skorzystało już ponad tysiąc firm, blisko 7 tys. pracowników, a kwota wsparcia przekroczyła 30 mln zł. 

Łódzka Strefa została doceniona także za bogatą ofertę dodatkową dla inwestorów, dzięki której powstają innowacje napędzające Przemysł 4.0. Otrzymała nagrody w kategoriach: 5G Readiness, Connectivity, Freezone 4.0, Future Mobility, Industry 4.0. 

– Staliśmy się Strefą 4.0., która jest źródłem innowacji napędzających Przemysł 4.0. w Polsce i nie tylko. Od kilku lat prowadzimy akcelerator Startup Spark, w którym rodzą się nowoczesne rozwiązania dla biznesu. W naszym portfolio mamy już blisko 100 startupów, które otrzymały od nas wsparcie merytoryczne i finansowe podczas tworzenia nowych technologii. Jesteśmy liderem w tworzeniu innowacji opartych o technologię 5G i wprowadzanie jej do fabryk naszych inwestorów dzięki akceleratorowi S5. Efektem programów są np. cyfrowe bliźniaki fabryk, autonomiczne pojazdy, roboty zajmujące się pacjentami chorymi na Covid-19. Konsekwentnie tworzymy Hub Innowacji, którego częścią jest także IoE hub zbudowany we współpracy z CIC Warsaw. Jest to takie małe centrum innowacji zlokalizowane w Warszawie, w którym pokazujemy jak wykorzystać nowoczesne technologie w biznesie. Łączymy ludzi, pomysły, możliwości, technologie, biznes – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Strefa nie tylko inspiruje do tworzenia technologii jutra, ale także daje możliwości. Jest w trakcie budowania 5G Lab w zabytkowej fabryce Grohmana przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Będzie to miejsce dedykowane startupom - do pracy nad swoimi rozwiązaniami, testowania łączności i wreszcie pokazywania wyników opinii publicznej, głównie innym inwestorom ŁSSE. Strefa to także jedyne w Polsce Technikum Automatyki i Robotyki. Szkoła tworzona wspólnie z inwestorami – Miele, Delia Cosmetics i Ceramika Tubądzin. Pod okiem specjalistów, teoretyków i praktyków uczy przyszłych techników automatyki i robotyki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy