reklama
reklama

Milion złotych dla startupów na innowacje od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Milion złotych dla startupów na innowacje od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Zdjęcie główne

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna | Milion złotych dla startupów na innowacje od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. mat. partnera)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁSSE Blisko milion złotych przeznaczy dla startupów Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w dodatkowej rundzie programu akceleracyjnego Startup Spark. To środki na wsparcie młodych firm w opracowaniu innowacji z zakresu #martech, #beautytech, #IIoT i #5G. Jeden startup może liczyć na dofinansowanie nie większe niż 160 tys. zł. Nabór zaplanowany jest do 15 maja. Startupy w programie Łódzkiej Strefy będą mogły współpracować m.in. z Indigo Nails, Bluerank oraz HackerU. 
reklama

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - Akcelerator Startup Spark 

Akcelerator Startup Spark Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa już 4 lata, przez ten czas ze wsparcia skorzystało  blisko 100 startupów. 

– Od ponad 4 lat łączymy doświadczenie naszych inwestorów i partnerów biznesowych, czyli dużych firm, z potencjałem i technologiami startupów – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Mechanizm jest prosty. Startupy, które dostają się do akceleratora Startup Spark tworzą innowacje „szyte na miarę”. Rozwijają technologie w oparciu o doświadczenie i zasoby dużej firmy, partnera biznesowego, testują je w realnych warunkach produkcyjnych i biznesowych. Wśród piętnastu firm, które były i są odbiorcami projektowanych rozwiązań możemy wymienić takie marki jak: Procter&Gamble, Bluerank, Indigo Nails, Ericsson, Siemens, Airbus, WDX, Ceramika Paradyż, czy PwC.

– Mamy sytuację win-win. Startupy zdobywają doświadczenie w dojrzałym biznesie. Otrzymują od nas wsparcie finansowe i merytoryczne, więc minimalizują ryzyka. Tworzą produkty oparte o technologie dla różnych segmentów biznesu. Innowacje produktowe i procesowe dla partnerów programu, a ŁSSE dodatkowo pomaga im w skalowaniu rozwiązań do pozostałych przedstawicielu biznesu i przemysłu zlokalizowanych w Łódzkiej Strefie – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Łódzkiej SSE.

Polecamy: 15 inwestorów, tysiąc miejsc pracy – Łódzka Strefa nie zwalnia tempa

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - Akcelerator Startup Spark 

Obecnie Startup Spark szuka innowacyjnych firm do kolejnej rundy akceleracji. Startup może liczyć od Łódzkiej Strefy na wsparcie finansowe (do 160 tys. zł), biznesowe, prawne i technologiczne, a także współpracę z dużą doświadczoną firmą w trakcie procesu tworzenia innowacji. W programie akceleracyjnym ŁSSE udział wzięło już blisko 100 startupów z łącznym wsparciem finansowym blisko 17 mln zł. Za tymi liczbami stoją kreatywni, przedsiębiorczy ludzie i ich innowacje – czyli historie ich biznesowych sukcesów. 

– Rok temu, gdy usłyszeliśmy, że co piąty pracownik służby medycznej zaraża się COVID, zaczęliśmy prace nad robotem umożliwiającym zdalny kontakt pomiędzy pacjentem a lekarzem. Zaaplikowaliśmy do Startup Spark. Sprawy popędziły dosłownie z pierwszą prędkością kosmiczną. W miesiąc od rozpoczęcia zaprezentowaliśmy naszego robota Panu Premierowi, chwilę później wdrożyliśmy go w dwóch szpitalach – mówi Sławek Potasz, CEO InMotion Labs, uczestnik programu Startup Spark. 

– Collectomate, jeden ze startupów akcelerowanych w Łódzkiej Strefie wprowadził rewolucję w dystrybucji przesyłek w biurach. Pomysł zyskał komercjalizację wprawdzie jeszcze przed pandemią, ale okazał się także idealnym rozwiązaniem przepływu dokumentów w tym trudnym Covidowym czasie – mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A. 

Collectomate jest obecnie dobrze prosperującą firmą, która po zakończeniu akceleracji w Łódzkiej Strefie zdobyła kilkudziesięciu klientów. Wśród nich znajdziemy przedstawicieli sektora bankowego, sprzedaży produktów elektronicznych, czy projektowania i budownictwa. Na czym polega? Ułatwia wymianę dokumentów, przesyłek poprzez budowę wewnętrznych kolektomatów, czyli i-Lockerów dla pracowników – przypominających trochę popularne dziś paczkomaty, ale z większą funkcjonalnością. Urządzenie ułatwia proces przepływu dokumentów w firmie zwiększając przy tym bezpieczeństwo i zmniejszając do absolutnego minimum możliwość wycieku danych. 

– Niezależnie od tego na jakim etapie jest projekt, warto zaaplikować do programu akceleracyjnego Startup Spark. Współpraca z Łódzka Specjalną Strefą Ekonomiczną otworzyła nam drogę do pierwszych wdrożeń, m.in. umowy z PwC. Zaangażowanie pracowników strefy i zarządu pozwoliły Collectomate szybko robić kolejne kroki i zdobywać nowych Klientów – mówi Marcin Ciącio, CEO Collectomate. Wartością dodaną jest również to, że po zakończeniu akceleracji pozostaliśmy częścią ekosystemu Startup Spark. Bierzemy udział w spotkaniach biznesowych, nawiązujemy kontakty z inwestorami, mamy więc wsparcie w skalowaniu biznesu – dodaje.

W obecnej rekrutacji, zaplanowanej do 15 maja, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami szukają startupów z pomysłami na innowacje w dziedzinach takich jak: #martech #beautytech #IIoT #5G. Jeżeli tworzysz rozwiązanie w tych obszarach i chcesz je rozwinąć w realnych warunkach biznesowych i/lub produkcyjnych, aplikuj do V rundy Startup Spark. Przybij wirtualną piątkę dając swojemu projektowi szansę na akcelerację z potencjalnym klientem. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę akceleratora Startup Spark: startupspark.io.

Polecamy: Technikum Automatyki i Robotyki organizuje bezpłatne lekcje matematyki
Program Startup Spark 2.0 realizowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 2.5 Programy Akceleracyjne. Projekt realizowany będzie do września 2021 r. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama