Reklama

Reklama

10 najlepszych stron do nauki angielskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

10 najlepszych stron do nauki angielskiego - Zdjęcie główne

Fot. Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach staje się swego rodzaju standardem. Po angielsku mówi ponad 360 mln ludzi na świecie. Popularniejsze są jedynie język hiszpański i chiński. Posługiwanie się językiem angielskim ułatwia nam komunikację międzyludzką. Ponadto praktycznie cała branża rozrywkowa jest oparta na tym języku.

Reklama

Wiemy już, że znajomość angielskiego jest niesamowicie cenna. Powstaje więc pytanie: jak się go nauczyć? Istnieje wiele metod. Nie musisz przecież od razu zapisywać się na angielski dla początkujących na BUKI i szukać odpowiedniego nauczyciela, jeśli jedyne, czego chcesz, to osłuchać się z interesującym Cię angielskim akcentem! Jedną z nich jest wykorzystanie do tego celu Internetu. Oto 10 najlepszych stron internetowych do nauki angielskiego.

  1. YouTube
YouTube to najpopularniejszy na świecie serwis służący do zamieszczania filmów. Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie miałaby z nim styczności. Dla większości z nas stanowi on jedynie źródło rozrywki. Prawda jest jednak taka, że umiejętne korzystanie z tego portalu może okazać się niesamowicie przydatne przy nauce angielskiego. Większość filmów dostępnych na tym serwisie, są nagrywane właśnie w tym języku. Do każdego materiału załączone są automatycznie wygenerowane napisy, które pozwolą lepiej zrozumieć nam jego treść. Ponadto istnieją specjalne kanały, których celem jest nauczanie angielskiego. Do największych zalet YouTube’a możemy zaliczyć m.in. potężną ilość publikowanych materiałów oraz powszechny i bezpłatny dostęp.

  1. Netflix
Netflix to kolejna amerykańska platforma, o której chyba każdy z nas słyszał. To amerykański serwis streamingowy z bogatą ofertą filmów i seriali. Stał się popularny do tego stopnia, że niektóre osoby rezygnują z tradycyjnego abonamentu telewizyjnego na rzecz internetowej telewizji, jaką jest Netflix. W społeczeństwie coraz większą popularnością cieszy się opinia, że oglądanie materiałów dostępnych na Netflixie jest jedną z najbardziej skutecznych form nauki angielskiego. To nauka przez zabawę. Z jednej strony oddajemy się przyjemnością, oglądając ciekawy film lub serial, z drugiej zaś mamy ciągłą styczność z obcym językiem. Netflix umożliwia także włączenie polskich napisów, co może być bardzo pomocne dla początkujących.

  1. Duolingo
Duolingo to angielska strona internetowa umożliwiająca nam naukę języków obcych. W jej bogatej ofercie rzecz jasna mamy do wyboru również angielski. Na początku mamy do wyboru poziom zaawansowania, na którym się aktualnie znajdujemy. Na tej podstawie strona będzie dostarczać nam odpowiednie materiały do nauki. Największy nacisk jest kładziony na poprawną wymowę (niektóre ćwiczenia wymagają od nas wypowiedzenia danego wyrazu lub zdania). Ponadto nauka skupia się na poznawaniu nowych słów, czasów i konstrukcji gramatycznych. Dostęp do tej strony do nauki angielskiego i nie tylko jest darmowy. Część opcji wymaga jednak wykupienia konta premium. Warto dodać, że istnieje możliwość pobrania aplikacji mobilnej Duolingo na smartfony z systemem iOS oraz Android.

  1. TED Talks
Ted Talks to portal, na którym znajdziemy potężny zbiór konferencji naukowych na rozmaite tematy. Zdecydowana większość z nich jest przeprowadzana w języku angielskim. Wykłady dostępne na stronie mogą posłużyć nam za cenne materiały do nauki angielskiego. Z pewnością zapoznamy się tam ze słownictwem naukowym i będziemy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie.

  1. Lyricstraining
Coś dla fanów muzyki. Nauka angielskiego poprzez znajomość teksów piosenek jest zaliczana do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych. Lyricstraining to angielska strona internetowa. Umożliwia ona wybór znanych utworów muzycznych i uzupełnianie ich tekstu podczas słuchania. Świetna metoda pod kątem rozumienia przekazu i wyłapywania słówek.

  1. Google tłumacz
Ta propozycja może wydawać się nieoczywista. W końcu popularny Google tłumacz nie jest wyposażony w rozbudowane opcje ułatwiające naukę. W rzeczywistości jednak umiejętne korzystanie z niego może być dla nas bardzo pomocne. Dobrym pomysłem jest na przykład układanie tekstów w języku polskim, a następnie tłumaczenie ich na angielski przy wykorzystaniu tłumacza. Nie ulega wątpliwości, że Google tłumacz to niesamowicie praktyczne narzędzie do nauki angielskiego.

  1. Anglomaniacy
Czas na propozycję dla najmłodszych. W końcu mówi się, że języków powinno uczyć się już od dziecka. Anglomaniacy to strona internetowa spersonalizowana pod dzieci uczące się angielskiego. Zawiera zbiór prostych i przystępnych ćwiczeń. Ideą tej angielskie strony jest nauka przez zabawę. Skoro dzieci i tak spędzają ogrom czasu przed ekranem komputera, czemu nie zrobić z tego użytku?

  1. BBC Learning English
To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych służących do nauki angielskiego. Regularnie korzystają z niego nauczyciele angielskiego podczas swoich zajęć. Nauka na tej stronie odbywa się poprzez krótkie filmiki w języku angielskim, podczas których poznajemy liczne konstrukcje gramatyczne itp. Do największych zalet takiej nauki możemy zaliczyć interesującą formę (filmiki przedstawiają głównie ciekawe historie lub fakty naukowe) oraz konieczność wsłuchiwania się w dialogi.

  1. Grammarly
Grammarly to w zasadzie rozszerzenie do przeglądarki (tzw. wtyczka przeglądarkowa), a nie strona internetowa. Jednak ze względu na swoją użyteczność znajduje się w tym zestawieniu. Jak sama nazwa wskazuje, skupia się ona wokół gramatyki. Jej zadaniem jest wykrywanie na bieżąco błędów gramatycznych i składniowych w naszej pisowni. Dzięki temu szybko będziemy mogli je skorygować. To nauka angielskiego w praktyce. Warto korzystać z Grammarly w trakcie pisania wypracowań i podczas nauki.

  1. Breaking News English
To strona internetowa, na której znajdziemy mnóstwo artykułów prasowych napisanych w języku angielskim. Co to ma wspólnego z nauką? Artykuły są wyselekcjonowane; pisane tak, aby były zrozumiałe dla mniej zaawansowanych użytkowników. Czytając je, rozwijamy zasób naszego słownictwa oraz uczymy się wyszukiwania informacji z tekstu. Ponadto same teksty często odnoszą się do bieżących wydarzeń i są interesujące.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy