Reklama

Drogie OC w Łodzi? Jak obniżyć stawkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Drogie OC w Łodzi? Jak obniżyć stawkę - Zdjęcie główne

Drogie OC w Łodzi? Jak obniżyć stawkę | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie W czasach galopującej inflacji, gdy ceny produktów i usług wciąż szybują, przepłacanie za OC jest z pewnością ostatnim, na co masz ochotę. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom jako kierowcy i publikujemy garść porad, które pomogą Ci w uzyskaniu jak najniższej składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w Łodzi. Poznaj 5 bezpiecznych i legalnych sposobów na tańsze OC!

Buduj pozytywną historię ubezpieczeniową – jedź bezpiecznie bez szkód i mandatów

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na cenę polisy od odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w Polsce, jest przebieg historii ubezpieczeniowej. Chodzi zarówno o sam czas korzystania z niej, jak i popełnione w tym czasie szkody oraz – co ważne – mandaty. O ile każda wyrządzona przez kierowcę szkoda zawsze była uwzględniana przez towarzystwa jako czynnik podwyższający składkę, o tyle punkty karne są w tym kontekście brane pod uwagę dopiero od połowy 2022 r.

Najważniejsza konkluzja jest taka, że aby móc liczyć na jak najtańsze OC w Łodzi, ale też we wszystkich innych miejscowościach w Polsce, konieczne jest bezszkodowe kontynuowanie ubezpieczenia przez kilka lat, najlepiej przy zerowej liczbie punktów karnych. Każde 12 miesięcy kontynuowania polisy bez szkód i mandatów wiąże się bowiem z otrzymaniem zniżek w określonej wysokości, z reguły o wartości 10 pkt. proc., które po każdej szkodzie są odbierane, podobnie jak mogą (choć nie muszą) być odbierane po nałożeniu na kierowcę punktów karnych. A z jakimi konsekwencjami wiąże się sytuacja przeciwna, czyli brak ciągłości OC? Informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/brak-ciaglosci-oc-duzy-problem-duza-kara-ufg/.

Znajdź najtańszą ofertę

Kolejnym bardzo ważnym warunkiem, który trzeba spełnić, aby mieć pewność korzystnego cenowo OC, jest znalezienie jak najtańszej oferty. Jednak z uwagi na fakt, że składka jest zawsze obliczana indywidualnie dla każdego kierowcy i aby ją poznać, trzeba przeprowadzić kalkulację, pojawia się pytanie, jak sprawdzić jej wysokość w wielu firmach. Czy pozostaje tylko ręczne wyliczenie w każdym towarzystwie po kolei z osobna? Na szczęście nie – zdecydowanie lepiej zdać się na pomoc agenta ubezpieczeniowego lub skorzystać z możliwości, jakie daje kalkulator OC. W obu przypadkach można liczyć na błyskawiczne zestawienie cen polis w wielu firmach jednocześnie.

Wybierz samochód tani w ubezpieczeniu

Duże znaczenie w kontekście składki ubezpieczeniowej mają także parametry samochodu. Kluczowa pod tym kątem jest pojemność silnika – im większa, tym dotkliwsza dla portfela cena OC. Dlatego aby nie przepłacać, warto rozsądnie wybrać auto, analizując, ile będzie kosztowała dla niego obowiązkowa polisa. Relatywnie korzystne warunki są proponowane w przypadku samochodów z małym silnikiem, powszechnie uważanych za bezpieczne i pozbawione sportowego zacięcia, jak np. Dacia, Fiat czy Suzuki.

Zrezygnuj z opłacania składki w ratach

Jeśli nie chcesz przepłacać za OC, zrezygnuj z rozkładania składki na raty. Co prawda zapłacisz więcej za jednym razem, ale pojedyncza płatność z reguły wychodzi taniej niż raty, które są przeważnie droższe o 5-10%.

Skorzystaj ze zniżek innego kierowcy

Ta porada jest skierowana do kierowców, którzy dysponują małymi zniżkami i w związku z tym płacą dużo za OC – znacznie więcej, niż wskazują średnie składki w Łodzi opublikowane na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/miasta/lodz/. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość zarejestrowania samochodu w ramach własności z innym kierowcą, który uzbierał duże zniżki, co sprawia, że cena OC staje się znacznie atrakcyjniejsza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy