Strefa Rozwoju 3.0 oferuje wsparcie na podnoszenie kwalifikacji, nabywanie nowych kompetencji przez pracowników, co da efekt profesjonalizacji kadr u pracodawców z terenu województwa łódzkiego i to zarówno w sektorze MŚP jak i w dużych przedsiębiorstwach. To jest nowość w ofercie programu.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Strefa Transformacji natomiast jest skoncentrowana na przyznaniu wsparcia osobom fizycznym mieszkającym, pracującym lub uczącym się na terenie Obszaru Transformacji (35 gmin wokół Bełchatowa) zatrudnionym w sektorach: górniczym, okołogórniczym i energetycznym. Celem programu jest zminimalizowanie negatywnych skutków dekarbonizacji i przygotowania pracowników do nowych uwarunkowań na terenie OT.
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Oba projekty są współfinansowane ze środków UE, a wkład beneficjenta jest zależny od jego statusu, w Strefie RozwoYou 3.0 zaczyna się już od 15%, a w Strefie Transformacji – dla osób fizycznych wkład własny to zaledwie 7%. Motywem przewodnim jest podnoszenie kompetencji i kwalifikacji w zakresie zielonych kompetencji, a więc będziemy dużo mówić o transformacji energetycznej obszaru Bełchatowskiego, OZE, GOS, czy dostosowania się do nowej dyrektywy UE – dotyczącej zrównoważonego rozwoju i raportowania w ramach ESG. W tym wszystkim mają nam pomóc środki unijne, zarówno te dedykowane procesowi transformacji i dekarbonizacji jak i fundusze Europejskiego Funduszu Społecznego +, który motywuje do uczenia się przez całe życie, przekwalifikowania się czy aktualizacji wiedzy w zmieniającym się dynamicznie świecie. W pierwszym naborze do projektu, który zostanie uruchomiony 28/08 studia podyplomowe będą traktowane priorytetowo.
Formuła eventu ma charakter festiwalowo-networkingowy, dlatego na uczestników będzie czekać ponad 20 stanowisk firm szkoleniowych, uczelni, ekspertów bazy usług rozwojowych z PARP czy Urzędu Marszałkowskiego WŁ, którzy przedstawią swoją ofertę, jak również wesprą merytorycznie np.; w wyborze odpowiedniej usługi czy założenia indywidualnego konta w BUR.
Wydarzenie uświetni power speech dotyczący śladu węglowego dr. Aleksandry Ziemińskiej-Stolarskiej, adiunkta naukowo-dydaktycznego na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej. Działalność badawcza pani doktor obejmuje zagadnienia dotyczące m.in. analizy cyklu życia dla nowych materiałów i technologii opracowywanych w dziedzinie inżynierii chemicznej i ochrony środowiska.
Na uczestników czekają niespodzianki w formie voucherów na przeróżne formy szkoleniowo rozwojowe przygotowane przez partnerów wydarzenia.
Inauguracja została objęta honorowym patronatem Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, Wojewody Łódzkiego, Marszałka WŁ, Prezydenta Miasta Łodzi oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Przypomnijmy, że do tej pory w ramach dwóch edycji projektu Strefa RozwoYou ze środków na szkolenia, kursy, doradztwo czy studia podyplomowe skorzystało ponad 13 000 pracowników z 4 000 firm.
Nowością w aktualnym rozdaniu jest możliwość udziału w projekcie dużych przedsiębiorstw oraz pozostałych pracodawców, niebędących przedsiębiorcami (m.in. fundacje, ngo, jst idt). Warunkiem jest zatrudnianie min. 1 osoby na umowę o pracę w wymiarze ½ etatu oraz posiadanie siedziby na terenie WŁ (weryfikowane w dokumentach rejestrowych firmy). Minimalny wkład własny to 15%, maksymalny 50% (duże przedsiębiorstwa, jst).
Agenda
12.00 Konferencja prasowa
12:15 Powitanie uczestników
12:25 Prezentacja projektów Strefa RozwoYou 3.0/Strefa Transformacji
12:45 PARP – Baza Usług Rozwojowych w procesie Life Long Learning
13.00 Maciej Kozakiewicz - Klaster Nowej Energii/Wyzwania i szanse transformacji obszaru bełchatowskiego
13:15 Panel dyskusyjny z przedsiębiorcami. Prowadzi Bartłomiej Zgorzelski (WindTAK, Grupa Ekoenergia, prof. Dr. Hab. Andrzej Strumiłło PŁ, Hutchinson Institute)
13.40 Power Speech „Ślad węglowy – i co dalej?” dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska PŁ
14.00 Networking (warsztaty, konsultacje, doradztwo).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.