Reklama

Grozili, a potem okradali słabszych nastolatków. Policja zatrzymała młodocianych "gangsterów"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Grozili, a potem okradali słabszych nastolatków. Policja zatrzymała młodocianych "gangsterów" - Zdjęcie główne

Policja poszukuje innych pokrzywdzonych | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Sąd rodzinny zadecyduje o losie dwóch chłopców, którzy wymyślili sobie szybki sposób na zdobycie pieniędzy. Młodociani przez pewien czas byli postrachem w rejonie Parku Andrzeja Struga w Łodzi.

Kilka dni temu informowaliśmy o zdarzeniu, podczas którego 17-letnia uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie na Podkarpaciu w biały dzień, na oczach kilkudziesięciu świadków, brutalnie pobiła się z 15-latką z Liceum Ekonomicznego. Użyła między innymi kastetu. Bójki nie przerwał, mało tego, wiele osób nagrywało ją za to komórkami i krzyczało: "dopier... jej!". Sprawą zajmują się już policja i kuratorium oświaty. Konsekwencje mogą być bardzo poważne. Sprawa jeszcze nie ucichła, a już mundurowi informują o kolejnym incydencie z udziałem nieletnich. Tym razem z Łodzi.

Pieniądze zabierali słabszym kolegom i wydawali na swoje potrzeby  

Od jakiegoś czasu funkcjonariusze Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii II Komisariatu łódzkiej Komendy Miejskiej Policji  otrzymali informacje dotyczące młodych chłopaków, którzy grożąc użyciem przemocy, okradali innych uczniów w rejonie Parku Andrzeja Struga w Łodzi. Jak podkreśla nadkom. Marcin Fiedukowicz, policjanci potraktowali te informacje bardzo poważnie i szybko ustalili i zatrzymali domniemanych sprawców takich czynów.

Jak się okazało zabawę w "gangsterkę" urządził sobie 14-latek razem z 12-letnim kolegą. Obaj to uczniowie jednej z bałuckich szkół.

Funkcjonariusze wiedzieli, że przemoc wśród młodzieży grozi eskalacją w przypadku braku zdecydowanej reakcji, dlaczego niezwłocznie podjęli czynności w celu ukrócenia tego procederu

 - informuje nadkom. Marcin Fiedukowicz, z łódzkiej policji. Dodaje, że zatrzymani przyznali się do 4 napaści na innych nastolatków. Jak się okazało, schemat działania sprawców był zawsze taki sam. Wybierali oni osoby młodsze i słabsze fizyczne. Następnie pytali pokrzywdzonych komu kibicują i używając groźby pobicia zabierali im drobne sumy pieniędzy. Uzyskaną gotówkę przeznaczali na swoje potrzeby.

Obecnie funkcjonariusze Ogniwa Nieletnich i Patologii II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą dalsze czynności celem ustalenia innych osób mogących paść ofiarą młodzieńców. Sprawa ma charakter rozwojowy, o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy