reklama
reklama

Łódź. Wybory 2024. Kto w Łodzi kandyduje na prezydenta. Co proponują kandydaci? 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: TuŁódź, Wikipedia, Facebook

Łódź. Wybory 2024. Kto w Łodzi kandyduje na prezydenta. Co proponują kandydaci?  - Zdjęcie główne

Wybory na prezydenta Łodzi. Zerknij w naszą ściągę. Kto kandyduje, co proponuje?  | foto TuŁódź, Wikipedia, Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PolitykaDo ciszy wyborczej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi pozostało zaledwie kilka godzin. Korzystając z ostatniej okazji, przypominamy państwu sylwetki kandydatów do urzędu prezydenta miasta. 
reklama

Patrząc na listę kandydatów i kandydatek do najwyższego urzędu w mieście, można śmiało powiedzieć, że faktycznie - Łódź jest kobietą. W najbliższych wyborach w szranki staną cztery kobiety i tylko dwóch mężczyzn. 

Poniżej raz jeszcze przedstawiamy kandydatów w kolejności alfabetycznej. 

Klaudia Domagała (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy)

Ma 34 lata, pochodzi z Częstochowy, od 15 lat mieszka w Łodzi. Uważa, że to właśnie jej komitet ma najbardziej ambitny program po 1989 roku. 

-  Musimy przywrócić Łodzi ambicję, bo zarówno ja i jak i wielu mieszkańców uważa, że tego miastu w ostatnich latach brakuje – powiedziała naszej reporterce, po debacie, która zorganizowanej przez portal TuŁódź. (link poniżej). 

reklama

Jest za wolnym dostępem do dróg, wsparciem przedsiębiorców, sprzeciwia się miejskiemu programowi in vitro i idei miast 15-minutowych – co za tym idzie wyrzucenia części ruchu pojazdów poza centrum miasta. Jest zdania, że obecnie trwające inwestycje są źle zarządzane. 

Ewa Szymanowska (KWW Trzecia Droga)

Ma 45 lat, jest rodowitą łodzianką. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym tej uczelni.

Zapowiada poparcie dla programu in vitro, opowiada się za swobodą mieszkańców w dostępie do dróg i pojazdów, stawia na dobrze zorganizowany transport zbiorowy i dobrze skoordynowane remonty miejskich dróg. Podkreśla wagę dostępności dobrych miejsc pracy oraz mieszkań komunalnych, a także do żłobków i przedszkoli.

reklama


Jan Waliszewski (KWW Akcja Narodowa)

Jest informatykiem i prowadzi własną firmę komputerową. Należał do podziemnych struktur Niezależnego Zrzeszenia Studentów PŁ i był reprezentantem NZS PŁ w Komisji Krajowej Związku. 

Uważa, że kolejne chaotycznie prowadzone remonty pogarszają standard życia mieszkańców. Zdecydowanie sprzeciwia się kontumacji miejskiego programu in vitro. Jest zdania, że mieście należy zapewnić stabilność przede wszystkim przedsiębiorcom - Łódź nie może być miejscem ryzyka gospodarczego – powiedział. 

Janusz Wdzięczak (KWW KS Energia Łodzi)

Ekonomista, historyk gospodarczy, specjalista w zakresie finansowania inwestycji oraz rynków Europy Wschodniej. Doradca przy projektach inwestycyjnych (ds. źródeł finansowania), a także restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz społecznik. 

reklama

Stawia na mieszkalnictwo, rozwój dróg i komunikacji miejskiej, a także rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w Łodzi. Popiera program In Vitro, uważa, że miasto robić jak najwięcej by zatrzymywać u siebie studentów i mieszkańców.

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Łódzka społeczniczka, obecnie posłanka z ramienia PiS namaszczona przez Jarosława Kaczyńskiego, jako główna oponentka Hanny Zdanowskiej. Mimo poparcia PiS deklaruje swą bezpartyjność i zapowiada otwartość na współprace ze wszystkimi mieszkańcami.

- Kiedy ludzie do mnie przyjdą, niezależnie czy to będą osoby od in vitro, czy też środowiska LGBT, czy patrioci, ja dla wszystkich, muszę być otwarta na ich inicjatywy i rozważać je pod różnymi kontami, np. pod tym, która potrzeba jest bardziej potrzebna.

reklama

Jest orędowniczką audytu we wszystkich miejskich programach i inwestycjach. Uważa, że obecnie Łódź nie jest przyjazna do życia.

- Oferta kulturalna jest tu ograniczona, komunikacja miejska jest słaba – mówiła podczas debaty TuŁódź. 

Hanna Zdanowska, (KO)

Zarazem największa faworytka, jak i wielka nieobecna obecnych wyborów. Nie brała udziału w żadnej debacie. Medialnie udzielała się jedynie podczas przygotowanych wcześniej konferencji prasowych.

Zapowiada kontynuację miejskich programów (w tym in vitro) i inwestycji. Zaznacza, że to właśnie za jej kadencji Łódź może poszczycić się największą liczbą rewitalizacji i inwestycji.

- Łódź zmienia się na naszych oczach. Widzimy, jak wspólnie z mieszkańcami Łodzi udało się dokonać rzeczy niewyobrażalnej. Znowu w Łodzi chce się mieszkać, żyć, znowu Łódź chce się odwiedzać. Może nieraz o tym zapominamy w codziennym życiu, ale tak się stało. I chcę dokończyć to, do czego się zobowiązałam - oświadczyła. 

Kto wygra? Zdecydujemy już 7 kwietnia!

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama