reklama
reklama

Trzecia Droga o zatrudnianiu radnych w miejskich spółkach: To patologia. Co na to Koalicja Obywatelska? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzecia Droga o zatrudnianiu radnych w miejskich spółkach: To patologia. Co na to Koalicja Obywatelska? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Polityka Na temat zatrudniania obecnych i przyszłych radnych Koalicji Obywatelskiej i Lewicy w miejskich spółkach mówili w czwartek (21 marca) przedstawiciele KWW Trzecia Droga: Justyna Wołkowska (Łódź Cała Naprzód), Daniel Podmanicki (Łódź Cała Naprzód) i Urszula Niziołek-Janiak (Tak! Dla Łodzi). Zaprezentowali listę osób, które są radnymi KO i Lewicy, a jednocześnie piastują stanowiska w zakładach zależnych od Urzędu Miasta.
reklama

Kompetencje - nie, partia - tak

- Łódzka Koalicja Obywatelska w niczym nie różni się od Prawa i Sprawiedliwości, skoro ich ludzie nie są zatrudniani według klucza kompetencyjnego, a z racji przynależności do partii. Łączenie funkcji radnego i bycie na wysokim stanowisku w spółce miejskiej to patologia. Zatraca się funkcja kontrolna, którą wobec spółki powinien pełnić radny

- mówiła Justyna Wołkowska.

Jawność konkursów na stanowiska w miejskich spółkach

Daniel Podmanicki dodał, że na sesjach często są głosowane sprawy dotyczące miejskich instytucji i ich działalności, np. podwyżki opłat dla mieszkańców. 

- Nie wiadomo wtedy, czy taki radny głosuje jako przedstawiciel mieszkańców, czy zatrudniającej go spółki

- mówił Podmanicki.

Przedstawiciele Trzeciej Drogi chcieliby, żeby była pełna jawność i transparentność konkursów na stanowiska w miejskich spółkach.

Jest gotowy projekt ustawy

- Przez dwie kadencje byłam radną i nigdy przez ten czas nie pracowałam na urzędowej posadzie. W 2020 roku Tak! Dla Łodzi złożyło do Sejmu projekt ustawy o zakazie zatrudniania radnych w spółkach, ale - jak wiele niewygodnych dla polityków projektów - utknął on w sejmowej zamrażarce. Teraz został złożony ponownie. Jest w nim mowa także o zakazie zatrudniania radnych krzyżowo między samorządami

- uzupełniła Urszula Niziołek-Janiak, która poinformowała też, że będzie ów projekt w imieniu swojej organizacji referowała w Sejmie.

"Żeby oceniać innych, trzeba samemu być w danej materii bez skazy"

Stanowisko kolegów z Trzeciej Drogi skomentował Bartosz Domaszewicz, były wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej, który również startuje w zbliżających się wyborach z listy KO.

- Żeby oceniać innych, trzeba samemu być w danej materii bez skazy. Tymczasem radna Marta Grzeszczyk z Trzeciej Drogi swego czasu pracowała w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama