Finał Pucharu Polski nie dla TME Grot SMS-u Łódź

Finał Pucharu Polski nie dla TME Grot SMS-u Łódź - Zdjęcie główne

Łódź. Sport

Sport Podopieczne trenera Marka Chojnackiego przegrały w sobotę w półfinale Pucharu Polski 0:3 z Górnikiem Łęczna i tym samym łodzianki przekreśliły swoje szansę na zdobycie tytułu.

Zawodniczki z ul. Milionowej nie dały rady ograć Górnika Łęczna i musiały uznać wyższość rywalek pozwalając sobie wbić aż trzy bramki, nie zdobywając przy tym ani jednej.

Mecz rozgrywany w Ząbkach został przerwany w 24. minucie przy stanie 2:0 z powodu nawałnicy i ulewnego deszczu. Grę wznowiono dopiero po blisko półtora godzinnej przerwie, jednak TME Grot SMS mimo walecznej gry nie zdołał odrobić strat i musiał pogodzić się z porażką 0:3.

W drugim spotkaniu półfinałowym mierzyły się ze sobą piłkarki Czarnych Sosnowiec i KKP Bydgoszcz. W meczu rozgrywanym w Łodzi lepsze okazały się zawodniczki z Sosnowca, które tak jak łęcznianki, również zwyciężyły 3:0.

W finale Pucharu Polski zagra więc Górnik Łęczna z Czarnymi Sosnowiec. Mecz odbędzie się 27 czerwca w Warszawie na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 20.30. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Górnik Łęczna – TME Grot SMS Łódź 3:0 (2:0)
1:0 – Nikola Karczewska (3.)
2:0 – Ewelina Kamczyk (15.)
3:0 – Patricia Hmirova (64.)

TME Grot SMS: Sowalska (25.  Szperkowska) –  Dragunowicz, Zubchyk (66.  Zieniewicz), Konat,  Kurzawa, Gąsieniec, Grzybowska (63. Zbyrad), Achcińska, Jedlińska, Rędzia,  Filipczak.