FUTSAL: Widzew ogrywa Gniezno w historycznym starciu! [RELACJA]

FUTSAL: Widzew ogrywa Gniezno w historycznym starciu! [RELACJA] - Zdjęcie główne

Łódź. Sport

SportPodopieczni trenera Marcina Stanisławskiego rozegrali w niedzielę pierwszy ligowy mecz w historii. Czerwono-Biało-Czerwoni wygrali w ramach 1. kolejki Futsal 1 Ligi z KS-em Gniezno 2:0. Bramki dla futsalowego Widzewa zdobyli Norbert Błaszczyk i Wojciech Łasak.

Widzew Futsal pewnie wygrał swoje pierwsze starcie na zapleczu ekstraklasy. Łodzianie okazali się lepsi od KS-u Gniezno strzelając rywalom dwie bramki i nie tracąc ani jednej. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej dominacji podopiecznych trenera Marcina Stanisławskiego, którzy szybko chcieli strzelić debiutancką bramkę. Zawodnicy w czerwonych trykotach konstruuowali ciekawe ataki, polegające na szybkiej i co najważniejsze - dokładnej wymianie podań.

W 11. minucie po raz pierwszy w historii sekcji, widzewiacy trafili do siatki. Bramkę zdobył Norbert Błaszczyk, który popisał się mocnym uderzeniem z dystansu. Cztery minuty później, było już 2:0 dla łodzian za sprawą niesygnalizowanego strzału Wojciecha Łasaka. Widzew Futsal prowadził dwoma bramkami i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część rywalizacji.

Po zmianie stron, goście próbowali odrobić straty, ale w ich parkietowych poczynaniach brakowało precyzji i wykończenia. Za bardzo dobrą postawę między widzewskimi słupkami należy pochwalić kapitana drużyny - Dariusza Słowińskiego, który obronił kilka groźnych uderzeń futsalowców z Gniezna. Przyjezdni zdecydowali się w końcówce spotkania na grę w przewadze i rezygnacji z bramkarza. Widzewiacy byli więc zamknięci na swojej połowie, ale podopieczni trenera Stanisławskiego zdołali pokazać charakter i ostatecznie to oni zgarnęli komplet punktów w tym historycznym starciu.

Na obiekcie przy ul. Małachowskiego 5/7 pojawiła się tego popołudnia liczna grupa kibiców, która żywiołowo wspierała widzewiaków. Fani, każdą dobrą próbę przeprowadzenia ofensywnej akcji czy udaną interwencję w defensywie oklaskiwali gromkimi brawami.

Już w najbliższą niedzielę, Czerwono-Biało-Czerwoni będą rywalizować w ramach 2. kolejki w Szczecinie, gdzie zmierzą się z zespołem, który w przeszłości był sekcją ekstraklasowej Pogoni. Pierwsza syrena ma zabrzmieć o godzinie 13.00.

Widzew Futsal - KS Gniezno 2:0 (2:0)
1:0 - Norbert Błaszczyk (11.)
2:0  - Wojciech Łasak (15.)

WF: Słowiński – Dudek, Gąsior, Stanisławski, Łasak
Rezerwowi: Dachina – Błaszczyk, Krogulec, Bondarenko, Majerz, Olszewski

Gniezno: Kasprzyk – Greser, Urtnowski, Bereźnicki, Alamenciak
Rezerwowi: Dymek – Kaźmierczak, Solecki, Simiński, Szeliga, Rychłowski, Szydzik