Grot Budowlani Łódź szukali pierwszego zwycięstwa ligowego. Czy znaleźli?

Sport Zawodniniczki Grot Budowlanych Łódź po złym początku w TAURONLidze, gdzie przegrały pierwsze dwa spotkania, planowały zbudować swoją pewność siebie na wtorkowej wygranej w Pucharze Polski.

Grot Budowlani Łódź idą za ciosem po awansie w Pucharze Polski

Spodziewaliśmy się bardzo wyrównanego spotkania i tak właśnie się zaczęło. Grot Budowlani nie byli w stanie zbudować nawet dwupunktowej przewagi, ale tego samego nie udało się osiągnąć Legionovii. Tak było do stanu 11:11. Później łodzianki zdobyły 5 punktów z rzędu i nagle z wyrównanego starcia zrobiło się 16:11 dla gospodyń i bezpieczne prowadzenie na tym etapie seta. Grot Budowlani Łódź wpadli w trans i grali po prostu fenomenalnie, wygrywając ostatecznie 25:14. Łodzianki pierwszy raz w tym sezonie mogły cieszy się ze zwycięskiej partii ligowej.

Dobrą grę łodzianki kontynuowały w drugim secie. Po skutecznym bloku Melis Durul Grot Budowlane prowadziły 14:10. Parę chwil później Adrianna Kukulska podwyższyła skutecznym atakiem na 18:11. Ostatecznie Budowlane wygrały 25:18 i w całym spotkaniu prowadziły 2:0.

Trzeci set to popisowa gra łodzianek i kompletna niemoc po stronie gości z Legionowa. Grot Budowlane po udanym wykończeniu akcji przez Dominikę Sobolską-Tarasovą prowadziły 14:4. Ostatecznie siatkarki z betką na piersi zdeklasowały zespół z Legionowa, wygrywając 25:16 i cały mecz 3:0.

Było to pierwsze zwycięstwo łódzkiej drużyny w tym sezonie TAURONLidze. Podopieczne Macieja Biernata poszły zatem za ciosem po wygranej w Pucharze Polski.

MVP: Melis Durul

Grot Budowlani Łódź 3:0 IŁ Capital Legionovia Legionowo