Kapitalny strzał Kacpra Karaska zapewnia awans Widzewowi Łódź!

Autor: | Zdjęcie: Widzew.com/Martyna Kowalska

Kapitalny strzał Kacpra Karaska zapewnia awans Widzewowi Łódź! - Zdjęcie główne

Bartosz Guzdek cieszący się z gola na 1:0 | foto Widzew.com/Martyna Kowalska

Sport Piłkarze Janusza Niedźwiedzia po trudnej i emocjonującej drugiej połowie w Rzeszowie, awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Na gola Bartosza Guzdka z pierwszej części gry, strzałem z rzutu karnego odpowiedział Dawid Kubowicz. Ostatnie słowo należało jednak do Kacpra Karaska, który fenomenalnym uderzeniem zaprowadził klub z al. Piłsudskiego do 1/16 finału krajowego pucharu.

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź. Jak padały gole?

0:1 (30’) - Michalski do Kuna, ten oddaje do Michalskiego, który płaskim podaniem znalazł w polu karnym Bartosza Guzdka. Napastnik Widzewa sięgnął trochę niedokładne podanie kolegi i w drugim kontakcie pewnie umieścił piłkę w siatce.

1:1 (70’) - Fabio Nunes zagrywał piłkę ręką w polu karnym Widzewa. Tak zdecydował arbiter po długiej analizie VAR. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kubowicz i pewnie pokonał Wrąbla.

1:2 (72’) - Błyskawiczna odpowiedź Widzewa. Przepiękny gol Kacpra Karaska, który dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym Resovii i cudownie huknął w górny róg bramki Łakoty.

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź. Pozostałe okazje

23’ - Widzew znalazł się w ogromnych opałach. Rzeszowianie krótko rozegrali piłkę w polu karnym łódzkiego zespołu. Jeden z graczy gospodarzy znalazł się w znakomitej sytuacji, żeby z bliska wpakować piłkę do siatki, ale Widzewiacy dwukrotnie zdołali zablokować uderzenia gospodarzy.

26’ - Jakub Wróbel znakomicie zgrał długą piłkę klatką piersiową do wbiegającego Hilbrychta. Ten w sytuacji stuprocentowej nie trafił jednak w światło bramki. Kolejne ostrzeżenie dla Widzewa.

29’ - Po faulu na Kacprze Karasku dośrodkowywał z rzutu wolnego Mateusz Michalski. Najlepiej w polu karnym Resovii zachował się Krystian Nowak, którego strzał głową przeszedł minimalnie nad poprzeczką.

50’ - Michalski poholował piłkę i zagrał świetną prostopadłą piłkę do Kuna. Ten przełożył rywala i uderzył kąśliwie na bramkę, ale świetnie poradził sobie między słupkami Paweł Łakota.

54’ - Rzeszowianie mocno bili piłkę z prawej flanki. Piłka trafiła w Daniela Tanżynę, który był bliski pokonania Wrąbla, ale golkiper Widzewa zachował czujność.

57’ - Kolejna próba Resovii była dziełem Twardowskiego, który bardzo ładnym, technicznym uderzeniem starał się umieścić piłkę pod poprzeczką. Futbolówka w nieznacznej odległości minęła bramkę Jakuba Wrąbla.

59’ - Znów Twardowski i znów niecelnie. Gracz gospodarzy był zupełnie niepilnowany na środku pola karnego, ale próbując strzału głową, fatalnie skiksował. To była stuprocentowa sytuacja.

63’ - Genialna obrona Jakuba Wrąbla! Piłkę rzuconą w głąb pola zgrywał wzdłuż linii bramkowej Jaroch i dosłownie z odległości 1. metra bramkarza Widzewa nie potrafił pokonać Jakub Wróbel. Fantastyczna parada bramkarza łódzkiej ekipy.

74’ - Piłkę przed szesnastką gospodarzy otrzymał Marek Hanousek. Czeski zawodnik technicznym uderzeniem szukał górnego rogu bramki Resovii, ale nieznacznie chybił. Dobra próba Hanouska.

83’ - Ostatnie minuty Widzew grał z przewagą jednego zawodnika. Dawid Kubowicz, który miał już na koncie jedną żółtą kartkę, popełnił błąd techniczny i ratował się przewinieniem, za które obejrzał drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony. W powtórkach było jednak widać, że to bardziej Paweł Zieliński nastąpił na nogę Kubowicza niż odwrotnie.

90+2’ - Aktywny w końcowych minutach Karasek puścił w bój Danielaka. Rezerwowy Widzewa Łódź efektownie minął dwóch rywali i oddał strzał na bramkę Resovii, ale Paweł Łakota odbił strzał byłego gracza Pogoni Szczecin.

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź. Bohater meczu

Kacper Karasek - W drugiej połowie łodzianie przeżywali bardzo trudne chwile. Resovia Rzeszów napierała i tworzyła kolejne sytuacje. Gospodarze strzelili nawet bramkę, ale błyskawicznie ciemne chmury rozgonił Kacper Karasek, który kapitalnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Przez całe spotkanie młody Widzewiak był odpowiedzialny taktycznie i śmiało można powiedzieć, że był pewnym punktem zespołu z Łodzi.

Resovia: Łakota – Jaroch, Podhorin, Kubowicz, Adamski – Twadrowski (Pietraszkiewicz 75’), Wasiluk (Szymkiewicz 90+1’), Soljić, Antonik (Mikulec 75’) – Hilbrycht (Mróz 77’), Wróbel (Strózik 78’)

Widzew: Wrąbel - Dejewski, Tanżyna, Nowak - Kun, Hanousek, Aziz Tetteh (Zieliński 70’), Michalski (Danielak 84’), Nunes (Gołębiowski 70’), Karasek - Guzdek (Montini 70’)

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 1:2 (0:1)
0:1 - Bartosz Guzdek 30’
1:1 - Dawid Kubowicz 70’ (k.)
1:2 - Kacper Karasek 72’