ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (NA Żywo/ LIVE 23.06.2020)

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (NA Żywo/ LIVE 23.06.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na drugie spotkanie grupy spadkowej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Górnikiem Zabrze. Początek meczu o godzinie 20:30.

Łódzki Klub Sportowy przegrywa z Górnikiem Zabrze przed własną publicznością 1:3 i żegna się z ekstraklasą. W rónolegle rozgrywanym spotkaniu, Wisła Kraków pokonała swoją imienniczkę z Płocka 1:0, co oznacza, że ŁKS nie dogodni już bezpiecznego miejsca.

90+5'

Sędzia Tomasz Musiał kończy dzisiejsze zawody.

90+3'

Maciej Dąbrowski zostaje ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. ŁKS kończy w 10.

90+3'

Maciej Dąbrowski dochodzi do piłki, ale nie udało mu się skierować futbolówki w światło bramki.

90+2'

Stały fragment gry dla ełkaesiaków.

90+1'

Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej części gry.

90'

Kolejny rzut wolny dla gości. Tym razem po drugiej stronie boiska.

89'

Stały fragment gry dla zabrzan z prawej strony pola karnego ŁKS-u.

87'

Ostre zagranie Macieja Dąbrowskiego. Obrońca ŁKS-u ukarany żółtą kartką.

87'

Erik Jirka schodzi, a w jego miejsce pojawia się Piotr Krawczyk.

85'

BRAMKA dla ŁKS-u! Jan Sobociński zamienia rzut rożny na bramkę!

85'

Świetny strzał Trąbki, ale kapitalnie broni bramkarz Górnika.

83'

Jan Grzesik ratuje ŁKS przed stratą czwartego gola. Niepewne zachowanie Malarza. Pachnie czwartym golem dla gości.

82'

Faulowany Adam Ryczkowski przez  Guime. Rzut wolny dla Górnika w okolicy środka boiska i żółta kartka dla Guimy.

80'

Nieudane uderzenie Michała Trąbki. Piłka poszybowała daleko od bramki Górnika Zabrze.

77'

Jakub Wróbel melduje się w miejsce Samu Corrala.

76'

Jesús Jiménez w dogodnej sytuacji pudłuje jednak po strzale głową!

74'

Z dalekiej odległości na strzał decyduje się Pirulo. Impet został jednak wyhamowany, gdyż piłka odbiła się od obrońcy Górnika Zabrze.

74'

Gra wznowiona. ŁKS w posiadaniu piłki.

73'

Leży na boisku Ściślak. Mamy przerwę w grze.

72'

Faulują ełkaesiacy w środkowej strefie.

70'

Igor Angulo kończy udział w tym spotkaniu. W jego miejsce Adam Ryczkowski.

70'

Na spalonym młodzieżowiec ŁKS-u, Adam Ratajczyk.

69'

Mocny strzał Grzesika, ale obrońca trafia w plecy rywala. Rzut rożny dla ŁKS-u.

67'

Próbował z dystansu Maciej Wolski, ale zbyt słabo, zbyt niecelnie.

65'

Na trybunach słychać niezadowolenie kibiców, którzy skandują nazwisko byłego trenera drużyny, Kazimierza Moskala.

63'

Adam Ratajczyk w miejsce Domingueza. Bezbarwny występ Hiszpana.

63'

Michał Trąbka zastępuje Srnicia.

61'

Georgios Giakoumakis podwyższa prowadzenie.

61'

3:0 dla gości! Bardzo źle się dzieje w Łodzi. ŁKS się totalnie rozsypał.

59'

Blisko był Malarz, ale Igor Angulo uderzył zbyt precyzyjnie. 2:0 dla Górnika Zabrze!

59'

Decyzja zostaje utrzymana. Rzut karny dla gości!

58'

Długo to wszystko trwa. Sam Tomasz Musiał udaje się do monitora, aby sprawdzić tę sytuację. W wozie VAR zasiada dzisiaj Szymon Marciniak.

57'

VAR analizuje jeszcze, czy przy podaniu do Angulo, napastnik Górnika nie był na pozycji spalonej.

55'

Fatalne zachowanie graczy ŁKS-u w środku pola. PIłkę przejmuje pomocnik Górnika, który posyła prostopadłe podanie do Igora Angulo. Hiszpan zostaje sfaulowany przez Arkadiusza Malarza. Bramkarz ŁKS-u nabawił się przy tym urazu.

55'

Rzut karny dla Górnika!

54'

Bardzo dobrą okazję mieli zabrzanie, aby podwyższyć na 2:0 ale bardzo źle się zachował Jesús Jiménez.

53'

Giakoumakis szukał rzuutu karnego, ale nie dał się na to nabrać sędzia.

52'

Sporo błędów technicznych przytrafia się gospodarzom w drugiej połowie.

50'

Przekomibnował przed momentem Guima. Dostał podanie przed pole karne Górnika i zupełnie niepotrzebnie próbował odgrywać jeszcze w głąb pola do kolegi z drużyny. Zrobił to na dodatek niedokładnie i piłkę przejęli Górnicy.

49'

Szkoda, że na strzał nie zdecydował się Guima, który był w dogodnej pozycji do oddania strzału. Tego właśnie brakowało w pierwszej połowie, strzałów z dystansu.

47'

Strzelec bramki ruszył do przodu, ale bardzo niedokładnie próbował dogrywać piłkę w pole karne. Zaczyna Malarz.

46'

Pan Musiał dał znać do rozpoczęcia drugiej odsłony. Górnik przy piłce.

Łodzianie mieli w tej połowie więcej z gry. Byli lepszym zespołem od Górnika. Jedna składna wymiana podań zabrzan pod bramką Arkadiusza Malarza kończy się golem dla gości. Powtarza się scenariusz z Lubina. Podopieczni Wojciecha Stawowego do 44 minuty grali naprawdę dobre spotkanie w defensywie.

45+2'

Koniec pierwszej połowy. 1:0 prowdzi Górnik.

45+2'

Malarz ratuje zespół przed utratą drugiego gola! O mały włos, a piłkarz Górnika wcisnąłby futbolówkę po rzucie wolnym do bramki Łódzkiego Klubu Sportowego.

45'

Szybko mógł odpowiedzieć Dominguez, ale minimalnie chybił. Dużo dzieje się w końcówcę pierwszej połowy.

45'

Stavros Vasilantonopoulos wpisuje się na listę strzelców.

44'

GOL dla Górnika! Pierwszą naprawdę groźną akcję zabrzanie od razu zaliczają na bramkę. Powtarza się scenariusz z Lubina.

43'

Źle podawał Srnić i ratował się faulem, za który ogląda napomnienie w postaci żółtej kartki. Na własne życzenie Drago Srnić zostaje ukarany.

42'

Gra cały czas toczy się w środkowej strefie. Niewiele dzieje się pod bramką zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

38'

Niezwykle groźne dośrodkowanie Jimeneza z lewej strony boiska, ale piłka szczęśliwie dla graczy z Łodzi przeszła przez pole karne na drugą flankę.

36'

Bardzo agresywnie i uważnie w obronie grają podopieczni Wojciecha Stawowego.

35'

Błąd popełnił Wiśniewski, czym dał mnóstwo przestrzeni Guimie, który nie wiedział jednak za bardzo co ma zrobić z futbolówką. Pomocnik ŁKS-u zdecydował się ostatecznie na strzał, ale piłka poszła daleko od bramki.

34'

Wracamy do gry. ŁKS w natarciu.

33'

Przerwa na uzupełnienie płynów przez zawodników.

32'

Bardzo ładna i składna akcja gospodarzy! Tak zwanym centrostrzałem popisał się zawodnik ŁKS-u, ale piłka nieznacznie minęła bramkę zdezorientowanego bramkarza Górnika.

30'

Pierwsze dwa kwadranse upłynęły pod znakiem dużej walki w środku pola. Obie drużyny bardzo rzadko przenoszą ciężar gry pod bramkę przeciwnika.

29'

Spóźniony Sobociński brzydko fauluje Erika Jirke, ale sędzia Musiał nie ukarał gracza indywidualnie.

28'

Faul Srnicia i Górnicy zaczynają grę na własnej połowie.

26'

Groźną kontrę Górnika Zabrze zatrzymał wracający do obrony Guima.

25'

Krótko próbowali ełkaesiacy, ale próba nie przyniosła porządanego rezultatu.

25'

Bardzo dobry pressing przynosi łodzianom rzut rożny.

23'

Świetnie z piłką obrócił się Corral i faulem musiał ratować się Michał Koj, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

20'

Spóźniony Corral fauluje swojego rywala. Obyło się jednak bez żółtej kartki.

18'

Bardzo ładna akcja zabrzan. Kilka podań na jeden kontakt, ale zbyt głęboko zagrał piłkę jeden z Górników i dośrodkowanie nie mogło zostać przecięte przez jednego z napastników. Pierwsze ostrzeżenie dla ŁKS-u.

16'

Goście również próbują wysoko zakładać pressing, ale radzą sobie z tym podopieczni Wojciecha Stawowego.

15'

Dobrą okazję miał Antonio Dominguez, ale zbyt długo zbierał się do strzału, przez co gracze Górnika zdołali zablokować jego uderzenie.

12'

Górnik z problemami, ale wyjaśnia sytuację. Dobry fragment gry ŁKS-u.

12'

Piłka wybita na rzut rożny. Do piłki podchodzi Dominguez.

11'

Rzut wolny z prawej strony boiska dla ŁKS-u.

9'

Pierwsza akcja ŁKS-u, gdzie zabrzanie musieli być bardzo czujni. Po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie obrona Górnika zażegnuje niebezpieczeństwo.

8'

Sobociński bez przyjęcia starał się rozszerzyć grę swojej drużyny, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

6'

Fatalna strata Guimy w środku pola i tylko niedokładność Górnika sprawiła, że zabrzanie nie znaleźli się w 100% sytuacji.

5'

Groźna akcja zabrzan, ale dośrodkowanie z prawej strony zostało wybite przez defensorów Łódzkiego Klubu Sportowego.

4'

Bardzo ładnie Pirulo wyszedł spod nacisku dwóch rywali.

3'

Bardzo wysoki pressing ŁKS-u. Górnik kilka razy zgubił piłkę, ale łodzianie nie potrafili tego wykorzystać.

2'

Pierwsza próba strzału Górników zablokowana przez jednego z ełkaesiaków.

1'

Gramy! Zaczął ŁKS.

Do pierwszego gwizdka pozostało jedynie 5 minut.

Sędzią dzisiejszego starcia będzie Maciej Musiał. Urodzony w angielskim Hereford 39-letni arbiter, w obecnym sezonie sędziował ełkaesiakom tylko jeden mecz (porażka 0:1 w Szczecinie z Pogonią). Znacznie częściej, bo aż trzykrotnie spotykał się natomiast z piłkarzami Górnika Zabrze (remisy 1:1 i 2:2 z Lechią Gdańsk oraz zwycięstwo 3:1 nad Pogonią Szczecin).

Do tej pory Łódzki Klub Sportowy mierzył się z Górnikiem Zabrze 94 razy. 27 razy wygrywał ŁKS, 40 razy zwycięsko z tych starć wychodzili Górnicy i 27 spotkań zakończyło remisem.

Trzech nominalnych stoperów wystawił dzisiaj Wojciech Stawowy, z tym, że Jan Sobociński wystapi dzisiaj na lewej obronie.

W naszym panelu pojawiły się już składy obydwu drużyn. Do rozpoczęcia meczu pozostało pół godziny.

Łodzianie staną dzisiaj przed szansą na zrewanżowanie się Górnikowi Zabrze, za porażke z 30 maja. Goście z Zabrza pokonali wtedy łodzian w pierwszym meczu po wznowieniu  rozgrywek i pierwszym pod wodzą Wojciecha Stawowego. Więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać tutaj.