ŁKS Łódź remisuje z GKS-em Tychy. Łodzianie o PKO BP Ekstraklasę powalczą w Gdyni - Zdjęcie główne

ŁKS Łódź remisuje z GKS-em Tychy. Łodzianie o PKO BP Ekstraklasę powalczą w Gdyni (Fot. Michał Pietrzak/TuŁódź.pl)

Sport Piłkarze Marcina Pogorzały zremisowali w Tychach 1:1 po bramkach Sebastiana Stebleckiego i Ricardinho w doliczonym czasie gry. Podział punktów w Tychach i zwycięstwo Arki Gdynia w Głogowie sprawiły, że Ełkaesiacy o ekstraklasę walczyć pojadą właśnie do Gdyni.

GKS Tychy - ŁKS Łódź. Jak padały gole?

1:0 (54’) - Przepiękna kontra gospodarzy. Po rzucie rożnym dla ŁKS-u z piłką wyszli tyszanie. Bardzo ważną przebitkę przegrał Adrian Klimczak. Piłka trafiła do Kargulewicza, który świetnie wypuścił w bój Jakuba Piątka. Pomocnik GKS-u z kolei znakomicie obsłużył Sebastiana Stebleckiego, który na dużym luzie pokonał w stuprocentowej sytuacji Arkadiusza Malarza.

1:1 (90+2’) - Futbolówkę przed polem karnym wywalczył Ricardinho. Brazylijczyk przygotował sobie piłkę i huknął na bramkę Jałochy, który wydaje się, że popełnił jednak w tej sytuacji błąd.

GKS Tychy - ŁKS Łódź. Pozostałe okazje

5’ - Już na samym początku było blisko bramki samobójczej. Po dośrodkowaniu gospodarzy z prawej strony piłka odbiła się jednego z obrońców ŁKS-u i minimalnie minęła lewy słupek bramki Arkadiusza Malarza.

6’ - Na 5. metrze znalazł się Wiktor Żytek, który głową starał się zaskoczyć Malarza. Piłka poleciała jednak wprost w golkipera gości.

20’ - Wprost fenomenalnie zachował się na linii Arkadiusz Malarz po strzale głową Macieja Mańki. Co prawda gracz GKS-u był na pozycji spalonej, ale nie zmienia to faktu, że cudowną interwencją popisał się bramkarz ŁKS-u Łódź.

24’ - Dobrze do akcji ofensywnej podłączył się Przemysław Sajdak. Pomocnik ŁKS-u znalazł się na lewej flance, gdzie bardzo dobrym dośrodkowaniem obsłużył Tomasza Nawotkę. Były gracz Zagłębia Sosnowiec nie nadał jednak piłce odpowiedniej mocy i w dogodnej sytuacji podał piłkę do bramkarza.

28’ - Znów z przodu pokazał się Sajdak, którego świetnie do akcji zaprosił prostopadłym podaniem Maciej Wolski. Przemysław Sajdak szukał na środku pola karnego Łukasza Sekulskiego, ale defensorzy GKS-u Tychy zdążyli zatrzymać napastnika gości.

31’ - Przemysław Sajdak świetnie spełniał się dzisiaj w ofensywie. Kapitalną piłkę na głowę dostał pomocnik Ełkaesiaków od Kamila Dankowskiego. Sajdak świetnie wyszedł w górę i złożył się do strzału, ale podobnie do wcześniejszej interwencji Malarza, równie dobrą popisał się Konrad Jałocha.

37’ - Steblecki podciągnął akcję na połowę ŁKS-u, zagrał mocną piłkę do Szymona Lewickiego, który w pierwszym kontakcie ładnie chciał wypuścić Bartosza Biela. Biel do piłki doszedł, ale skiksował w bardzo dobrej sytuacji.

44’ - Bardzo efektowny sposób zakończenia akcji wybrał Sekulski. Napastnik ŁKS-u Łódź przyjął futbolówkę po dośrodkowaniu w pole karne i przewrotką starał się zmieścić ją w siatce. Pomysł ciekawy, ale zawiodło wykonanie, bowiem piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

45+1’ - W następnej akcji to z kolei gracz GKS-u Tychy starał się pokonać Malarza przewrotką. Próba Jakuba Piątka zakończyła się jednak podobnie, co starania Łukasza Sekulskiego kilkadziesiąt sekund wcześniej.

Polecamy: Rezerwy ŁKS-u Łódź z awansem do 3. ligi! Łodzianie w imponującym stylu rozprawili się z Borutą Zgierz
63’ - Ricardinho ładnie wypatrzył Sekulskiego w szesnastce GKS-u, ale strzał napastnika gości zablokowany.

65’ - Tomasz Nawotka powalczył o piłkę w polu karnym i czubkiem buta zdołał wystawić ją na strzał sprzed pola karnego Adrianowi Klimczakowi. Lewy obrońca ŁKS-u huknął niesamowicie z pierwszej piłki, a piłka zatrzymała się na poprzeczce blisko okienka bramki.

69’ - Tyszanie wychodzili z kontratakiem, ale zostali zatrzymani przez Ełkaesiaków. Piłka trafiła do Sekulskiego, ale ten uderzył daleko obok lewego słupka bramki Jałochy.

70’ - Dośrodkowanie w pole karne, głową piłkę do Ricardinho zgrywa Sekulski, a Brazylijczyk z metra trafia  w bramkarza.

77’ - W dogodnej sytuacji niespodziewanie stanął Maciej Dąbrowski, ale sytuacyjny strzał stopera ŁKS-u Łódź przeleciał minimalnie obok słupka.

85’ - Bardzo niebezpiecznie było pod bramką ŁKS-u. Dominik Połap zamykał akcję tyszan i trafił piłką w poprzeczkę. Futbolówka wróciła do gry i trafiła do Monety, który także trafił w poprzeczkę. Wielkie szczęście miał teraz Arkadiusz Malarz.

90+10' - W ostatniej akcji meczu w polu karnym ŁKS-u wywiązało się jeszcze zamieszanie, ale gospodarze nie potrafili z tego skorzystać i nie zakończyli tej akcji strzałem. Po tej sytuacji arbiter zakończył ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego.

GKS Tychy - ŁKS Łódź. Bohater meczu

ŁKS Łódź grał solidne zawody w Tychach, ale bardzo długo nie mógł znaleźć recepty na Konrada Jałochę. Zrobił to dopiero w doliczonym czasie gry rezerwowy Ricardinho, który bardzo dobrym uderzeniem dał łodzianom 1 punkt na boisku rywala.

GKS Tychy - ŁKS Łódź. Pomeczowe wypowiedzi

- Na pewno chcieliśmy awansować bezpośrednio, ale teraz mamy najważniejszy mecz przed nami i pojedziemy do Gdyni walczyć o awans. Chcielbyśmy dzisiaj świętować awans, ale nie patrzymy wstecz i skupiamy się teraz na operacji Gdynia - powiedział tuż po końcowym gwizdku Łukasz Sekulski.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)