Mecz ŁKS Łódź z Lechem Poznań na wyjeździe. Tym razem się nie udało

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński/ilustracyjne

Mecz ŁKS Łódź z Lechem Poznań na wyjeździe. Tym razem się nie udało - Zdjęcie główne

Mecz ŁKS Łódź z Lechem Poznań | foto Tomasz Śliwiński/ilustracyjne

Sport ŁKS Łódź uległ na wyjeździe Lechowi Poznań 1:3. Biało-czerwono-biali byli stroną zdecydowanie słabszą, ale też mieli swoje okazje.

Debiut Piotra Stokowca na stanowisku pierwszego trenera ŁKS-u przypadł na starcie z rywalem z absolutnego ligowego topu, i to na wyjeździe. Łodzianie do Poznania nie mieli prawa jechać z nastawieniem innym niż zabezpieczenie tyłów i wyczekiwania okazji do kontr.

Ishak katem ŁKS-u

Zgodnie z przewidywaniami Lech od początku przejął inicjatywę i kontrolował wydarzenia na boisku. Na prowadzenie wyszedł już w 18. minucie, kiedy podanie Filipa Marchwińskiego wykorzystał Mikael Ishak. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 tuż przed przerwą, tym razem po dograniu Kristoffera Velde.

Łodzianie z dobrej strony pokazali się dopiero po zmianie stron. W 64. kontaktowego gola z najbliższej odległości zdobył Stipe Jurić. W 77. minucie mogło być 2:2, ale w dobrej sytuacji Bartosz Szeliga trafił… w stojącego w świetle bramki Antona Fase.

Emocje też były, ale ŁKS nie wykorzystał swojej chwili

Tym razem niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła, bo w 81. minucie znakomitym strzałem z pierwszej piłki, po jeszcze lepszym dalekim dograniu od Niki Kwekweskiriego, popisał się Velde. W ten sposób Norweg ustalił wynik spotkania.

ŁKS przegrał więc z Lechem 1:3 w meczu przyjaźni.