Zbliża się początek nowego rozdziału w historii ŁKS-u Łódź
22 kwietnia 2022 roku - ta data już na zawsze zapisze się w historii Łódzkiego Klubu Sportowego. Właśnie wtedy nastąpi otwarcie nowego, pięknego obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi, któremu zgodnie z życzeniem kibiców oddanych biało-czerwono-białym barwom, w czerwcu 2021 roku nadano imię legendarnego zawodnika i trenera, Władysława Króla.Koszt rozbudowy obiektu, na którym swoje domowe mecze rozgrywa ŁKS Łódź to 129 milionów złotych. Stadion im. Władysława Króla to nowoczesny obiekt, który oczywiście oprócz boiska, mieści powierzchnie biurowe, gastronomiczne i usługowe. W budynku biurowym trybuny północnej na trzech kondygnacjach przewidziano przestrzenie biurowe open space o łącznej powierzchni około 3100 metrów kwadratowych. Na parterze trybuny południowej będą powierzchnie przeznaczone pod muzeum, sklep i biura, a na parterze trybuny wschodniej zarezerwowano przestrzeń na restaurację. Na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej stoją kioski gastronomiczne.
Jak pisaliśmy już wcześniej, Stadion Króla pomieści 18,029 kibiców, co czyni go dwunastym największym obiektem w całej Polsce. W Fortuna 1 Lidze, gdzie obecnie rywalizuje Łódzki Klub Sportowy, stadion przy al. Unii Lubelskiej 2 jest największą piłkarską areną.
Stadion Króla zastąpił stary, zasłużony dom ŁKS-u Łódź
Mało, kto o tym pamięta, ale tereny, na których już w najbliższy piątek pojawi się rzesza fanów ŁKS-u, klub otrzymał od miasta równo 100 lat temu na wniosek ówczesnego prezydenta Łodzi, Aleksego Rżewskiego. 2 lata później reprezentacja Polski rozegrała na nim oficjalny mecz inauguracyjny przeciwko Turcji. Polacy wygrali tamten mecz 2:0 po golach Mieczysława Balcera i Henryka Reymana. Udział w tamtym wydarzeniu wzięło czterech ówczesnych piłkarzy ŁKS-u: Władysław Karasiak, Zygmunt Otto, Karol Hanke i Wawrzyniec Cyl. Jednak już wiosną 1923 roku na boisku, którego budowę zaczęto we wrześniu 1922 roku, ŁKS rozegrał pierwszy mecz przeciwko Viro Budapeszt. Łodzianie przegrali tamto spotkanie 1:3.Stadion do lat 70. XX wieku był stale modernizowany i rozbudowywany. Od 1932 roku do 1973 roku stał tam zegar Omega, który do dziś pamiętany jest przez starszych kibiców. W 1970 roku zamontowano na stadionie sztuczne oświetlenie. Od lat 70-tych obiekt przestał być modernizowany, na którym czas pozostawił swój ślad. W 2012 roku zaczęto rozbiórkę starego stadionu, by ostatecznie w 2015 roku rozegrano na nim ostatni oficjalny mecz. Było nim zremisowane 2:2 spotkanie ŁKS-u Łódź z Ursusem Warszawa w ramach rozgrywek 3. ligi. Wcześniej na tym obiekcie biało-czerwono-biali zdobywali dwa tytuły mistrza Polski.
Moc atrakcji na otwarciu nowego domu ŁKS-u Łódź
Najnowsza historia ŁKS-u Łódź swój początek będzie miała już w najbliższy piątek, w dniu, który przy al. Unii Lubelskiej 2 mają zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach.O godzinie 16:00 nastąpi otwarcie strefy kibica, w której na kibiców czekają następujące atrakcje:
- Strefa forBET: piłkarzyki, FIFA 22, bramka celnościowa, konkursy z nagrodami
- Strefa R-GOL.com: boisko do gry w piłkę dla każdego
- Strefa Cosinus: masaż dłoni i głowy dla kobiet
- Strefa MPO: edukacyjne gry i zabawy dla dzieci
- Strefa Biblioteki Miejskiej: regał z książkami, kącik dla dzieci
- Strefa szkoły tanecznej Artia Akademia
- Food Trucki
- Pokaz świateł przy akompaniamencie Prząśniczki
- Zagra DJ DoubleU (Arek Zwoliński) / Pokaz taneczny Artia Akademia
- Margaret – koncert gwiazdy wieczoru!
- Prezentacja Akademii ŁKS Łódź, Klubów Partnerskich i wszystkich sekcji ŁKS
- Słowo od właściciela ŁKS Łódź – Tomasza Salskiego.
- Uhonorowanie Wiesława Jańczyka odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”
- Wręczenie odznak klubowych legendom klubu – Markowi Dziubie, Ryszardowi Polakowi i Markowi Łopińskiemu
- Występ wybitnego barytona Zbigniewa Maciasa!
- Rozpoczęcie przedmeczowej rozgrzewki
- The Bootels zaśpiewa na żywo hymn ŁKS-u!
- Wyjście piłkarzy i sędziów na boisko
- Hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej w wykonaniu Zbigniewa Maciasa
- Symboliczny początek meczu z udziałem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej
- Pierwszy gwizdek arbitra
- Mecz I ligi: ŁKS Łódź – Chrobry Głogów
- W przerwie meczu pokaz tańca w wykonaniu Artia Akademia
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.