Pierwszy sparing na tureckiej ziemi i wygrana Widzewa Łódź

Autor: | Zdjęcie: Widzew.com/Marcin Bryja

Pierwszy sparing na tureckiej ziemi i wygrana Widzewa Łódź - Zdjęcie główne

Widzew Łódź wygrywa pierwszy sparing w Turcji | foto Widzew.com/Marcin Bryja

Sport Widzew Łódź 8 lutego wyjechał na zgrupowanie do Turcji, gdzie przygotowują się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Pierwszy tydzień pracy został zwieńczony dwoma meczami kontrolnymi. Pierwszy z nich Widzewiacy wygrali z rywalami z Ukrainy.

Widzew Łódź lepszy od niżej notowanych rywali z Ukrainy

Przeciwnikiem w pierwszym meczu kontrolnym Widzewa był zespół z trzeciego poziomu rozgrywkowego na Ukrainie, FK Liwyj Bereh Kijów. Janusz Niedźwiedź desygnował na to spotkanie dość silny skład, ale łodzianie mieli jednak trochę problemów z dużo niżej notowanym rywalem.

W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Zieliński. Czerwono-biało-czerwoni przeprowadzili bardzo składną akcję. Po kilku podaniach piłka trafiła do Daniela Villanuevy, a Hiszpan wyłożył futbolówkę Pawłowi Zielińskiemu, który umieścił ją w siatce. Długo prowadzeniem Widzew się jednak nie cieszył. Wyrównanie nastąpiło zaledwie 6 minut później, gdy kapitan ukraińskiej ekipy, Andrij Zaporożan przymierzył w samo okienko bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla. Dłużej golem nie nacieszył się także zespół z Kijowa, bowiem kolejne 6 minut przyniosło drugiego gola dla łódzkiej ekipy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Kita.

Tuż po zmianie stron podopieczni Janusza Niedźwiedzia dobili rywali, strzelając trzeciego gola, którego autorem był Martin Kreuzriegler. Austriak wykorzystał dokładne dośrodkowanie Villanuevy, dla którego była to druga asysta w dzisiejszym meczu.

Zawodnicy z Ukrainy nie poddawali się, ale było ich stać jeszcze tylko na jednego gola. W 77. minucie Serhij Woronin ustalił wynik meczu ładnym uderzeniem z pierwszej piłki. Widzew Łódź pierwszy sparing w Turcji wygrywa zatem 3:2.

Widzew Łódź 3:2 FK Liwyj Bereh Kijów

1:0 - Paweł Zieliński 21’

1:1 - Andrij Zaporożan 27’

2:1 - Przemysław Kita 33’

3:1 - Martin Kreuzriegler 49’

3:2 - Serhij Woronin 77’

Widzew: Wrąbel (82' Ludwikowski) - Zieliński, Nowak, Kreuzriegler, Nunes, Villanueva, Karasek, Hanousek, Hansen (24’ Machałek), Kita, Guzdek.