Play-offy mocno się oddaliły. Widzew przegrał arcyważne spotkanie [RELACJA]

Play-offy mocno się oddaliły. Widzew przegrał arcyważne spotkanie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Koszykarki CosinusMED Widzewa mocno skomplikowały sobie sprawę walki o fazę play-off. W sobotę łodzianki przegrały w swojej hali z Pszczółką Lublin 81:89. Decydująca okazała się trzecia kwarta.

Sobotnia potyczka była zapowiadana jako arcyważne spotkanie dla łodzianek. Zwycięstwo w tym spotkaniu mocno przybliżyłoby zawodniczki trenera Szawarskiego do pierwszej ósemki.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 19:19. Gra punkt za punkt toczyła się także w drugiej części gry. W końcu, przy stanie 32:31, lublinianki zdobyły 7 punktów z rzędu, ale momentalnie odpowiedziały łodzianki, które popisały się serią 8:0 i ponownie wynik oscylował na granicy remisu. Ostatecznie to przyjemne schodziły na przerwę prowadząc 44:42.

Łodzianki źle weszły w trzecią kwartę. Po przerwie lublinianki odskoczyły na 7 punktów, a na koniec tej części gry prowadziły już 12 punktami. Gospodynie pokazały charakter na początku ostatniej kwarty, w której doprowadziły do remisu 72:72. Końcówka należała jednak do lublinianek, które ponownie odskoczyły głównie za sprawą świetnej postawy swoich kluczowych zawodniczek: Alexis Peterson, która zdobyła 26 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst. 23 punkty i Briany Day.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną ekipy z Lublina 89:81.

CosinusMED Widzew Łódź – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 81:89 (19:19, 23:25, 12:22, 27:23)