Polska U21 pokonuje na stadionie Widzewa reprezentację Rosji. Brak Sobocińskiego - Zdjęcie główne

Polska U21 pokonuje na stadionie Widzewa reprezentację Rosji. Brak Sobocińskiego.

Sport Młodzieżowa reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała na stadionie Widzewa mecz przeciwko Rosjanom w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U21. Kolejny raz w kadrze meczowej zabrakło Jana Sobocińskiego.

Podczas przerwy na mecze międzynarodowe polska drużyna do lat 21 wygrała obydwa swoje spotkania. 4 września podopieczni Czesława Michniewicza rozgromili Estończyków wbijając rywalowi na ich terenie aż sześć goli nie tracąc przy tym żadnego. Dziś Polacy w meczu na szczycie grupy 5 okazali się lepsi do reprezentacji Rosji wygrywając 1:0 po bramce Patryka Dziczka w 61 minucie spotkania.

W pierwszej połowie spotkania przy al. Piłsudskiego nie mieliśmy zbyt wielu klarowanych sytuacji dla jednej i drugiej drużyny. Najgroźniejszą sytuację mieli Rosjanie w 5 minucie meczu, kiedy Radosław Majecki obronił uderzenie z ostrego kąta Ignatjewa.

W drugiej części gry pierwszą groźną okazję stworzyli sobie Polacy i od razu zamienili ją na bramkę za sprawą Patryka Dziczka. Zawodnik, który wypożyczony jest do Salernitany z Lazio Rzym wykorzystał dokładne dośrodkowanie Mateusza Bogusza z rzutu rożnego i głową pokonał golkipera gości.

Pięć minut później goście mogli doprowadzić do remisu, ale zamieszania w polu karnym Polaków ponownie nie wykorzystał Ignatjew.

Rosjanie próbowali odrobić straty i w końcówce spotkania mogli wykorzystać kocioł w naszym polu karnym. Sytuacje na szczęście zażegnał Kamiński, który wyekspediował futbolówkę poza szesnastkę.

Wynik się już nie zmienił. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali najgroźniejszych rywali do awansu  1:0 po bramce Patryka Dziczka. Polacy gdyby przegrali straciliby szansę na awans z pierwszego miejsca w grupie i musieliby liczyć, że korzystnie ułożą się dla nich spotkania w innych grupach. Przypomnijmy, że w eliminacjach do Mistrzostw Europy U21 obowiązuje klasyfikacja drużyn z 2 miejsca. Bezpośredni awans otrzymuje jedynie zwycięzca grupy. Polska nadal plasuje się na drugiej lokacie z 16 punktami na koncie. Rosja ma o jedno oczko więcej, ale także jeden mecz rozegrany więcej.

Niepokojąca dla kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego w perspektywie zbliżających się derbów Łodzi może być absencja Jana Sobocińskiego, który wyjechał za grupowanie kadry i w żadnym z dwóch spotkań nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Polska U21 - Rosja U21 1:0
1:0 Patryk Dziczek 61’

Estonia U21 - Polska U21 0:6
0:1 Mateusz Bogusz 4’
0:2 Patryk Klimala 15’
0:3 Jakub Kamiński 34’
0:4 Robert Gumny 47’
0:5 Mateusz Bogusz 58’