Reklama

Reklama

Polski Związek Piłkarzy będzie wspierał zawodników w walce ze skutkami koronawirusa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polski Związek Piłkarzy będzie wspierał zawodników w walce ze skutkami koronawirusa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Polski Związek Piłkarzy zgłosił gotowość udziału w pracach grup roboczych PZPN i Ekstraklasy S.A. dotyczących zarówno określeniu zasad kontynuowania rozgrywek PKO Ekstraklasy oraz niższych lig w momencie odwołania przez Prezesa Rady Ministrów stanu epidemii w Polsce oraz umożliwienia organizacji imprez masowych jak i wypracowania odpowiednich rozwiązań systemowych wspierających Zawodników. 

Reklama

Polski Związek Piłkarzy jako jedyny reprezentant zbiorowych i indywidualnych interesów oraz praw piłkarzy w Polsce jest gotowy do udzielenia Zawodnikom wszelkiego możliwego wsparcia. W związku obecną sytuacją spowodowaną rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV zawieszono zarówno rozgrywki, treningi, jak i normalne funkcjonowanie Klubów. Niewątpliwie będzie to miało wpływ na sytuację finansową zarówno Klubów, jak i samych Zawodników.  

!reklama!

- Dzięki stałemu kontaktowi z FIFPro monitorujemy obecną sytuację w innych federacjach piłkarskich z całego świata. W ostatnich dniach rozmawiałem również m.in. z przedstawicielami Związków Piłkarzy z innych krajów a wszystko celem wypracowania wspólnego modelu dalszego działania. Naszą rolą jest pomoc nie tylko Zawodnikom Ekstraklasy, ale przede wszystkim w niższych ligach rozgrywkowych, gdzie tych środków finansowych jest dużo mniej. Już teraz PZP otrzymuje informacje o opóźnieniach w wypłacie wynagrodzeń bądź przesunięcia terminu ich płatności. Stąd też oficjalnie poinformowaliśmy Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasę S.A. o gotowości do udziału w pracach grup roboczych, których celem byłoby wypracowanie odpowiednich mechanizmów chroniących wszystkich interesariuszy polskiej piłki nożnej - mówi Euzebiusz Smolarek, Prezes Polskiego Związku Piłkarzy. 

- PZP już kilkanaście dni temu podjął działania, które rozpoczął we współpracy z partnerami społecznymi i innymi podmiotami. Ich celem jest pomoc w przejściu przez tę trudną sytuację oraz wypracowanie modelu działania, który zminimalizuje skutki obecnego kryzysu. Oprócz wspomnianych działań w ostatnich dniach przesłaliśmy także informację do Związków Zawodowych Piłkarzy w Europie dotyczącą rozpoczęciu dialogu społecznego w kwestii walki z obecnym kryzysem w piłce nożnej i wsparciem całej sytuacji przez FIFPro  - dodaje Euzebiusz Smolarek. 

Związek w ostatnich dniach wysłał również informację do wszystkich swoich członków - łącznie kilku tysięcy zawodników - której celem będzie uzyskanie aktualnych i najbardziej wiarygodnych informacji dotyczących obecnej sytuacji organizacyjno - finansowej. 

- Czekamy na pełną informację od zawodników, ale już z tych materiałów, które spłynęły wiemy, że problem będzie istotny i będziemy musieli wszyscy wspólnie wypracować taki model pomocy, by zawodnicy nie zostali bez środków finansowych - powiedział Prezes PZP.

Ponadto wspólnie z innymi związkami sportowymi - Związkiem Zawodowym Koszykarzy, Stowarzyszeniem Zawodników Hokeja na Lodzie we współpracy z Sekcją Praw Człowieka w Sporcie przy Polskim Instytucie Praw Człowieka i Biznesu oraz z Ministerstwem Sportu, przy udziale innych interesariuszy sektora sportowego, Polski Związek Piłkarzy w najbliższym okresie rozpocznie wideo-obrady na temat problemów, jakie stoją przed polskim sektorem sportowym w związku z epidemią Covid-19 oraz w kwestii poszukiwań rozwiązań z tej trudnej sytuacji.

PZP wspólnie ze wspomnianymi Związkami będzie starał się wskazać główne problemy rynku sportowego wynikające z epidemii, w szczególności w zakresie stosunków kontraktowych, płynności finansowej, ograniczeń prawnych i pewności prawa, oczekiwanego wsparcia ze strony państwa, itp. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy