RUGBY: Zwycięstwo na zakończenie rundy. Master Pharm Rugby Łódź mistrzem jesieni! - Zdjęcie główne

Sport Łodzianie zwyciężyli w hicie rundy jesiennej z Juvenią Kraków. Spotkanie na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego zakończyło się wygnaną Master Pharm Rugby 29:23.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już po 20. minutach gry prowadzili 18:0. Łodzianie grali widowiskowo i pewnie kroczyli po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Gra cały czas toczyła się w dobrym tempie, ale krakowianie wyraźnie odstawali i prezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Podopieczni trenera Przemysława Szawarskiego mieli zdecydowaną przewagę w młynie, dzięki przewadze w tym elemencie gry, łodzianie często mieli rzuty karne, a te pewnie wykorzystywał Daniel Gdula. Obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 21:6 dla Master Pharm Rugby.

Druga część spotkania, ponownie lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę nad rywalami do pięciu punktów. Przez kolejne minuty obraz gry wyraźnie uległ zmianie. To Juvenia była groźniejsza w swoich atakach i skutecznie spychała łodzian do defensywy. Przyjezdni byli bardzo bliscy wyrównania wyniku, bowiem dzieliła ich od celu tylko jedna akcja, która mogła zakończyć się zdobyczą aż 12 punktów. Na szczęście skutecznie w obronie zachował się Robert Bosiacki, który przerwał atak Fransa Bothy. Kilka minut po tej akcji, przebudzili się łodzianie, którzy zaczęli coraz bardziej odskakiwać gościom. Ostatecznie to Master Pharm Rugby zdołał zwyciężyć w tym pojedynku, a Juvenia Kraków mogła zadowolić się chociaż jednym punktem, dzięki porażce różnicą mniejszą niż siedem punktów.

Podopieczni trenera Przemysława Szawarskiego zostali po tym meczu mistrzami jesieni z dorobkiem 37. punktów. Lider ma dużą przewagę nad pozostałymi rywalami, drugie miejsce zajmuje ostatni rywal, czyli Juvenia Kraków z 25. punktami.  Łodzianie ani razu się nie potknęli w tej rundzie i zwyciężyli wszystkie osiem spotkań. Za tydzień rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy, ale  zespół Master Pharm Rugby będzie pauzować.

Master Pharm Rugby Łódź – Juvenia Kraków 29:23 (21:6)

MVP - Paweł Urbaniak

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko, Kafarski, Kacprowicz, Karpiński, Witkowski, Nibladze, Justyński, Mirosz, Plichta, Gdula, Matyjak, Reksulak, Kubalewski, Urbaniak, Pogorzelski oraz Serafin, Bosiacki, Kozakiewicz