Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/ LIVE 14.06.2020)

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/ LIVE 14.06.2020) - Zdjęcie główne

SportRelacja na żywo ze spotknia ostatniej kolejki sezonu zasadniczego PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i ŁKS-em Łódź. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 18:00.

Podopieczni Wojciecha Stawowego nie popisali się po raz kolejny i znów wysoko przegrali. Tym razem zdominował ich Śląsk Wrocław, który sprawę rozstrzygnął tak naprawdę już w pierwszej połowie. ŁKS wita się z 1 ligą. Można śmiało to powiedzieć.

90+2'

Koniec spotkania. Blamaż Łódzkiego Klubu Sportowego. Śląsk pokonuje łodzian bez większych problemów 4:0.

90+1'

Płacheta marnuje kolejną okazję.

90'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89'

Gra toczy się głównie w środku pola. Oba zespoły czekają na końcowy gwizdek arbitra, Pawła Gila.

87'

Przemysław Sajdak zastępuje na placu gry Adama Ratajczyka.

85'

Żółta kartka dla Pirulo.

84'

z ŁKS-u uszło już powietrze. Śląsk pewnie zmierza po zasłużone 3 punkty.

82'

Dogodna okazja dla Śląska, którą zaprzepaścił Płacheta, potykając się pod bramką.

81'

Groźny strzał oddaje Pirulo, ale Putnocky popisuje się dobrą interwencją.

80'

Żółta kartka dla Macieja Wolskiego.

80'

ŁKS po stracie czwartej bramki mówiąc kolokwialnie "siadł". Nie ma już wiary w podopiecznych Wojciecha Stawowego i trudno się dziwić, wynik jest przygnębiający.

78'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Bergier melduje się w miejsce Expósito.

76'

Piotr Samiec-Talar wchodzi na plac gry w miejsce Filipa Markovicia.

76'

ŁKS grał grał, a bramkę zdobyli gospodarze. Zapowiada się na efektowne zwycięstwo Śląska, który do tej pory nie imponował grą na własnym stadionie.

75'

Gooool dla Śląska! Koniec marzeń ŁKS-u.

73'

ŁKS na zmianę tego niekorzystnego rezultatu ma już naprawdę mało czasu.

71'

Wrocławianie troche utęperowali napór Łódzkiego Klubu Sportowego. Śląsk wydaje się odzyskiwać kontrolę nad spotkaniem.

69'

Michał Chrapek zastępuje Roberta Picha.

67'

Dośrodkowanie w polu karnym do Picha, ale gracz Śląska nie był w stanie oddać celnego strzału.

62'

Dobra interwencja Sobocińskiego, który kasuje akcję gospodarzy.

61'

ŁKS znów blisko gola! Tym razem Maciej Dąbrowski znalazł się w polu karnym i strzelił nad poprzeczką. ŁKS wyraźnie dominuje w drugiej połowie.

59'

Świetna okazja dla Jakuba Wróbla! Strzelił obok bramki, ale było to kolejne ostrzeżenie dla Śląska.

57'

Kolejne uderzenie łodzian, ale tym razem niecelnie posłał piłkę Pirulo.

56'

Śląsk jak na razie w odwrocie. Dobrze ŁKS wszedł w drugą część gry.

55'

Świetna interwencja Putnockiego! Bardzo dobre uderzenie oddaje Klimczak zza pola karnego.

54'

Tak jak w pierwszej połowie we znaki defensywie gości daje się Przemysław Płacheta. Tym razem jednak po ograniu rywala na prawym skrzydle, jego dośrodkowanie było bardzo niecelne.

52'

Faul bardzo zmotywowanego Corrala na Puerto. Cała drużyna ŁKS-u wyszła na drugą odsłonę bardzo agresywnie.

51'

Zza pola karnego uderza Ratajczyk, ale zbyt lekko, by to uderzenie mogło sprawić problemy bramkarzowi Śląska.

50'

Bez zagrożenia jednak dla golkipera gospodarzy.

50'

Rzut wolny dla ŁKS-u.

48'

Nieczysto w piłkę trafia Robert Pich.

46'

Nie zobaczymy już także Jana Grzesika, którego zmienił Samuel Corral.

46'

Drugą cześć gry zaczyna Wróbel kosztem Łukasza Sekulskiego.

46'

Zaczynamy granie w drugiej połowie. Może ŁKS już dojechał. Przy piłce gospodarze.

Łodzianie cierpią dzisiaj na boisku we Wrocławiu i jest to bardzo widoczne. Worek z bramkami rozwiązał już w 3 minucie Filip Marković, który strzałem w długi róg pokonuje Malarza. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki ŁKS-u. Drugi gol to ładna akcja gospodarzy wykończona spokojnym uderzeniem Chorwata, Dino Štiglca. 6 minut później zawodnik, który spędził w przeszłości jeden sezon w juniorskim zespole Łódzkiego Klubu Sportowego, Przemysław Płacheta mocnym strzałem w krótki róg, pod poprzeczkę zapewnił Śląskowi trzybramkowe prowadzenie. Po pierwszych trzech kwadransach, Śląsk 3:0 ŁKS.

45+2'

Paweł Gil kończy fatalną pierwszą połowę w wykonaniu ŁKS-u.

44'

Raz po raz Śląsk nęka defensywę ŁKS-u. Nie wygląda to dobrze dla Wojciecha Stawowego i jego podopiecznych.

41'

Rzut rożny dla Śląska, ale bez konsekwencji dla łodzian.

37'

Kolejna dobra sytuacja w ofensywie dla gospodarzy. Tym razem jednak niedokładnie Exposito zagrywał do Picha.

35'

Groźna akcja Śląska zakończona jednak bez strzału. Dogodną okazję do podwyższenia wyniku zmarnowali do spółki Pich i Płacheta.

33'

Bardzo dobra próba Łukasza Sekulskiego! Piłka przeleciała obok dalszego słupka, ale zabrakło naprawdę niewiele.

32'

Piłkarze wracają do gry.

30'

Sędzia zarządził przerwę, aby zawodnicy uzupełnili płyny.

28'

Niecelne uderzenie oddaje Robert Pich.

27'

ŁKS od kilku minut częściej operuje piłką, ale jak to bywa w przypadku łodzian, nie zyskują tym terenu pod bramką rywali. Śląsk bardzo dobrze, agresywnie gra w średnim pressingu.

25'

Przemysław Płacheta wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Arkadiuszowi Malarzowi.

24'

Podwyższył Przemysław Płacheta.

23'

Kolejny gol dla ekipy z Dolnego Śląska. 3:0! Katastrofa dla łodzian.

21'

Pachnie to blamażem. Na razie ŁKS nie znajduje recepty na ataki Śląska.

17'

Mamy już 2:0 dla Śląska. Dino Štiglec podwyższa prowadzenie gospodarzy. Gra gości kompletnie się posypała.

15'

Pierwszy kwadrans gry zdecydowanie należał do Śląska. ŁKS na razie ma niewiele do powiedzenia.

13'

Śląsk nie daje na razie chwili wytchnienia gościom. Cały czas to gospodarze dyktują warunki gry.

11'

Kolejny rzut rożny dla Śląska, ale i tym razem łodzianie wychodzą z opresji bez szwanku.

8'

Z dośrodkowaniem radzi sobie Arek Malarz.

7'

Rzut rożny wykonywać będzie teraz Śląsk

6'

Niedokładny strzał Pirulo z dystansu.

4'

Filip Marković wpisuje się na liste strzelców.

3'

Śląsk Bardzo szybko rozpoczyna strzelanie we Wrocławiu! 1:0 dla gospodarzy!

1'

Zaczynamy! Przy piłce ŁKS.

Zawodnicy są już gotowi do rozpoczęcia gry.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paweł Gil i nie będzie mógł on wyjątkowo korzystać z systemu VAR.

Za 20 minut początek spotkania. Równolegle z meczem Śląsk - ŁKS, toczone będą wszystkie inne pojedynki w ekstraklasie, w tej kolejce.

Z tego samego powodu zabraknie dzisiaj kolejnych dwóch piłkarzy. Dragoljub Srnić oraz Tadej Vidmajer zostali w Łodzi. Obaj nie mogą wystąpić w wyjazdowym meczu ze Śląskiem z powodu przekroczenia limitu żółtych kartoników.

Do składu meczowego powraca Maciej Dąbrowski. Przypomnijmy, że jego absencja w meczu z Jagiellonią została spowodowana nadmierną ilością żółtych kartek, które zebrał obrońca ŁKS-u.

Podopieczni Wojciecha Stawowego są już jedną nogą w 1 lidze. Zawodnicy i trener przyznają jednak, że dopóki na horyzoncie widoczny będzie cień szansy, to nikt w klubie nie spocznie i nie przestanie walczyć dla tego klubu. Jak będzie dzisiaj? Po bardzo zlym meczu z Jagiellonią, piłkarze z pewnością będą starali się zrehabilitować. Wojciech Stawowy powiedział na konferencji, że nie chce, aby ktoś związany z Łódzkim Klubem Sportowym, musiał się za niego wstydzić.