W Pucharze Polski bez niespodzianek. Grot Budowlani Łódź grają dalej

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

W Pucharze Polski bez niespodzianek. Grot Budowlani Łódź grają dalej - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź pewnie do ćwierćfinału! | foto Michał Pietrzak

Sport Grot Budowlani Łódź przystępowali do spotkania w Pucharze Polski po trzech kolejnych porażkach na start 2022 roku w TAURONLidze. Spotkanie z dużo niżej notowanym rywalem z Tarnowa było więc doskonałą okazją na przełamanie.

Pewnym krokiem do ćwierćfinału Pucharu Polski

Grot Budowlani Łódź początek roku mieli ciężki. Pucharowe spotkanie z tarnowiankami było pierwszym meczem w tym roku, o którym faktycznie możemy powiedzieć, że łodzianki były faworytkami. Wcześniej Grot Budowlani przegrali z Chemikiem Police, IŁ Capital Legionovią Legionowo i E. Leclerc Moya Radomką Radom. Po tych trzech porażkach niebiesko-biało-czerwone osunęły się na 6. miejsce w TAURONLidze.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów to ekipa występująca na niższym szczeblu rozgrywkowym, ale niewykluczone, że tarnowianki zobaczymy w przyszłym sezonie w jednej lidze z podopiecznymi Jakuba Głuszaka. Oczywiście Budowlanym spadek raczej nie grozi. Roleski Grupa Azoty PWSZ z kolei to aktualny lider 1. Ligi Kobiet.

Łodzianki w pierwszym secie miały naprawdę ciężką przeprawę w Tarnowie. Podopieczne Marcina Wojtowicza co prawda straciły kontakt z Budowlanymi, gdy przegrywały już 6:9, ale szybko straty udało się odrobić i do końca pierwszej partii trwała prawdziwa walka na noże. Ostatecznie zwycięsko z niej wyszły zawodniczki z betką na piersi, ale zrobiły to dopiero dzięki wygranej na przewagi. W pewnym momencie to tarnowianki były o wiele bliżej wygranej, bowiem prowadziły już 20:17.

Drugą odsłonę lepiej zaczął zespół Grot Budowlanych Łódź, prowadząc 7:4, ale karta bardzo szybko się odwróciła i w kolejnych minutach wiatr w żagle złapały gospodynie, które wyszły na prowadzenie 13:9. Łodziankom udało się jednak uspokoić sytuację i przejąć inicjatywę, dzięki czemu w końcówce całkowicie dominowały nad wydarzeniami na boisku. Końcowy wynik drugiego seta to 25:19 dla niebiesko-biało-czerwonych.

W trzecim secie tarnowianki wyglądały już na nieco zrezygnowane. Bardziej doświadczony i po prostu lepszy siatkarsko zespół z Łodzi dzielił i rządził, wygrywając ostatecznie wysoko, bo 25:17.

Najlepszą zawodniczką spotkania w Tarnowie wybrano Monikę Fedusio. Przyjmująca Grot Budowlanych Łódź i spółka zamknęły sprawę awansu w niecałe półtorej godziny i w dobrych nastrojach mogą wracać do Łodzi, a podróż wcale nie będzie taka krótka, bowiem Tarnów dzieli od Łodzi około 4 godziny jazdy.

MVP: Monika Fedusio

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 Grot Budowlani Łódź