Widzew Łódź traci prowadzenie i marzenia o Pucharze Polski

Sport Piłkarze Widzewa Łódź zagrali naprawdę dobre zawody w 1/8 finału Pucharu Polski. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia prowadzili do przerwy z ekstraklasowym rywalem i świetnie zaczęli drugą część meczu, ale z każdą minutą coraz więcej przemawiało za Wisłą Kraków, która w samej końcówce tego fascynującego pojedynku przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Widzew Łódź - Wisła Kraków. Jak padały gole?

1:0 (29’) - Yeboah stracił piłkę w środku pola, piłka trafiła do Gołębiowskiego, który wypuścił na wolne pole Guzdka. 19-latek zagrał płasko wzdłuż lini końcowej, a futbolówkę z bliskiej odległości do bramki wcisnął Dominik Kun.

1:1 (64’) - Nic nie zapowiadało gola dla Wisły. Widzew w pełni kontrolował spotkanie w drugiej połowie, ale chwila nieuwagi momentalnie została wykorzystana przez Brown Forbesa, który w dużym tłoku przyjął piłkę zagrywaną przez Dawida Szota, odwrócił się i wpakował piłkę do siatki Widzewa. Łodzianie popełnili tutaj duży błąd.

1:2 (86’) - Yeboah czarował z prawej strony pola karnego, po czym piłka trafiła w pole karne Widzewa, gdzie czekał Skvarka. Gracz Wisły był faulowany, ale arbiter puścił grę, bo futbolówka spadła pod nogi Klimenta, który wpakował ją do siatki Jakuba Wrąbla.

1:3 (90+6’) - Jakub Wrąbel pobiegł w pole karne Wisły na stały fragment gry, ale Wiślacy wyprowadzili zabójczą kontrę, po której piłkę z dużej odległości do pustej bramki wpakował Kliment.

Widzew Łódź - Wisła Kraków. Pozostałe sytuacje

7’ - Bardzo dobrze piłkę w polu karnym przyjął sobie Fábio Nunes. Portugalczyk wbiegł przed Zukohva i upadł. Arbiter podyktował rzut karny, ale po obejrzeniu całej sytuacji na monitorze, widać było, że Kazach nawet nie dotknął Portugalczyka i rzut karny został anulowany.

10’ - Wiślacy wrzucali piłkę z rzutu rożnego. Futbolówka trafiła do zupełnie niepilnowanego Brown Forbesa. Kostarykańczyk ładnie złożył się do strzału, a Widzew przed utratą gola uratował Dominik Kun, który wybijał piłkę sprzed lini bramkowej.

13’ - Piłka po dośrodkowaniu z lewej flanki przeszła przez całe pole karne i trafiła do Pawła Zielińskiego, ale gracz Widzewa przestrzelił w dogodnej sytuacji.

22’ - Hanousek znalazł w polu karnym Brown Forbesa, a napastnik Wisły z ostrego kąta obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla.

26’ - Brown Forbes z łatwością przepchnął Daniela Tanżyne, wpadł w pole karne i poszukał strzału. Kostarykańczyk został jeszcze zablokowany, ale chwilę później napastnik Wisły podał piłkę do Starzyńskiego, który z oddał bardzo niebezpieczny strzał, ale świetnie poradził sobie Wrąbel.

28’ - Nunes ładnie przełożył sobie rywala w polu karnym i szukał szczęścia przy bliższym słupku. Kieszek nie dał się jednak zaskoczyć.

49’ - Bartosz Guzdek wpadł w pole karne i wykorzystał opieszałość Sadloka. Napastnika Widzewa zatrzymał jednak Kieszek, który do końca stał na nogach.

62’ - Karol Danielak poszukał sobie miejsca przed polem karnym Wisły i oddał bardzo niebezpieczny, techniczny strzał. Kieszek z najwyższym trudem sparował piłkę do boku.

65’ - Widzew mógł szybko odpowiedzieć. Paweł Zieliński pomknął prawą stroną, wbiegł w pole karne, przełożył sobie obrońcę i lewą nogą szukał dalszego rogu. W ostatniej chwili zdołał jednak zablokować ten strzał jeden z Wiślaków.

90+2’ - Karasek dograł cudowną piłkę na głowę do Michalskiego. Rezerwowy gracz Widzewa przegrał jednak pojedynek z kapitalnie interweniującym bramkarzem Wisły Kraków.

90+5’ - Yeboah podciągnął kontrę Wisły pod pole karne Widzewa i zagrał prostopadłą piłkę do Skvarka. Ten uderzał mocno z ostrego kąta, ale odbił piłkę Wrąbel.

Widzew Łódź - Wisła Kraków. Bohater meczu

Jan Kliment - Piłkarz Wisły Kraków pojawił się na placu gry w drugiej połowie i odmienił losy meczu. To właśnie Kliment zdobył dwie bramki w samej końcówce, dzięki których Wisła Kraków pokonała naprawdę dobrze dysponowany tego dnia Widzew Łódź.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:3 (1:0)