Widzew Łódź wraca z Opola z jednym punktem. Świetny mecz Jakuba Wrąbla

Widzew Łódź wraca z Opola z jednym punktem. Świetny mecz Jakuba Wrąbla - Zdjęcie główne

Widzew Łódź wraca z Opole z jednym punktem. Świetny mecz Jakuba Wrąbla

Sport Widzew Łódź pojechał na mecz z Odrą Opole po kolejny komplet punktów, ale tym razem podopieczni Janusza Niedźwiedzia muszą zadowolić się remisem. Patrząc na przebieg drugiej połowy, łodzianie powinni szanować ten jeden punkt, bo rozgrywający bardzo dobre zawody, Jakub Wrąbel miał mnóstwo pracy by uratować bezbramkowy remis.

Odra Opole – Widzew Łódź. Okazje na bramkę

18’ – Groźnie na bramkę Mateusza Kuchty uderzał Paweł Zieliński, ale gracz Widzewa nieznacznie chybił. Bardzo dobra próba Zielińskiego.

24’ – Kacper Karasek starał się zaskoczyć golkipera Odry z ostrego kąta, ale piłka w nieznacznej odległości  przeszła obok bramki.

45’ – Tomasz Dejewski stanął przed znakomitą szansą na zdobycie bramki, ale w stuprocentowej sytuacji stoper Widzewa Łódź główkował prosto w bramakrza Odry Opole.

55’ – Miłosz Trojak zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Jakub Wrąbel parując strzał na rzut rożny.

55’ – Kilkanaście sekund później w idealnej sytuacji znalazł się Rafał Niziołek, który zszedł z lewej strony, zgubił obrońców Widzewa i uderzył w kierunku dalszego słupka. Centymetry dzielily Odrę od prowadzenia w tym spotkaniu.

57’ – Widzew Łódź był w poważnych opałach. Mateusz Marzec to kolejny pikarz gospodarzy, który stanął przed genialną szansą na pokonania Wrąbla, ale golkiper Widzewa Łódź kolejny raz świetną interwencją utrzymał swój zespół przy bezbramkowym remisie.

70’ – Letniowski szukał Patryka Muchy w polu karnym Odry, ale piłka od gracza z numerem „10” na koszulce była dograna niedokładnie, przez co Mucha minął się z futbolówką. Gdyby do niej dopadł, wpakowałby ją do pustej bramki.

71’ – Pod pole karne zapędzil się Kostrzycki, któtemu futbolówka spadła pod nogi. Gracz Odry huknął w stronę Jakuba Wrąbla, ale łódzki bramkarz rozgrywał w drugiej odsłonie genialne zawody.

75’ – Kolejny ze środkowych obrońcow Odry znalazł się w dogodnej sytuacji na zdobycie gola. Tym razem kapitan zespołu, Mateusz Kamiński uderzał w kierunku bramki Widzewa, ale nie trafił w światło bramki. Odra to zdecydowanie lepszy zespół w drugiej połowie.

80’ – Po analizie VAR, napastnik drużyny Odry Opole, Dawid Czapliński został ukarany przez Sebastiana Jarzębaka czerwonym kartonikiem. Czapliński faulował Letniowskiego, który z kontuzją zszedł z boiska.

90+3’ - Bardzo mocne uderzenie na bramkę Widzewa Łódź i znów dobrze spisał się Jakub Wrąbel. Golkiper z Łodzi miał duże problemy z tym uderzeniem, ale obyło się bez konsekwencji.

90+4’ - Tym razem nawet Wrąblowi przydarzył się błąd, który niezbyt pewnie piąstkował po dośrodkowaniu gospodarzy, ale uratował go rezerwowy Michał Grudniewski, który wybił futbolówkę lecącą w światło bramki.

90+4’ - Szansę w końcówce mieli także grający w przewadze Widzewiacy, ale Mateusza Kuchtę uchronił przed stratą bramki rykoszet.

Odra Opole – Widzew Łódź. Bohater meczu

Jakub Wrąbel -W pierwszej połowie zarówno jeden jak i drugi golkiper nie miał zbyt wiele pracy. Zmieniło się to przy okazji drugich 45 minut, kiedy Jakub Wrąbel raz po raz musiał ratować swój zespół przed stratą gola. Bramkarz Widzewa kilkukrotnie zatrzymywał gospodarzy, którzy wydawało się, że muszą umieścić piłkę w siatce.

Odra Opole - Widzew Łódź 0:0

Odra: Kuchta – Mikinič, Kostrzycki, Kamiński, Maćkowiak – Trojak (Pawlik 85'), Niziołek, Sauczek (Nowak 54’), Janus – Czapliński, Marzec (Piech 72’)

Widzew: Wrąbel – Nowak, Dejewski (Kun 57’), Tanżyna – Zieliński, Hanousek, Mucha (Danielak 73’), Stępiński , Letniowski (Grudniewski 79’) Karasek (Becht 57’) – Tomczyk (Montini 73’)