Widzew niepokonany w 2020 roku! Łodzianki kontynuują świetną serię [RELACJA]

Widzew niepokonany w 2020 roku! Łodzianki kontynuują świetną serię [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Fantastyczna czwarta kwarta w wykonaniu koszykarek Widzewa zapewniła im trzecie z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. Sobotnia wygrana jest tym cenniejsza, że odniesiona nad sąsiadem w tabeli.

Początek spotkania nie zwiastował łódzkiego happy endu. Poznanianki szybko zbudowały sobie przewagę (8:0), co już w pierwszych minutach mocno skomplikowało sytuację przyjezdnych. Dla Widzewa odrabianie takich strat nie jest jednak nowością, co zawodniczki trenera Wojciecha Szawarskiego udowodniły w kolejnych minutach.

Widzew po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w 16. minucie po celnym lay-upie doskonale znanej w Poznaniu Jazmine Davis (32:33). Zgodnie z przewidywaniami walka do końca drugiej kwarty była bardzo wyrównana i na tablicy wyników po pierwszej połowie był remis 42:42.

W trzeciej kwarcie po kilku udanych akcjach Martyny Pyki, Ginette Mfutili i Oli Pawlak, Enea AZS prowadziła ponownie 8 punktami. Mimo waleczności łodzianek, można było mieć wrażenie, że szczęście jest po stronie poznanianek. Co więcej, na koniec 3. kwarty równo z syreną, za 3 punkty trafiła Milana Zivadinowić i akademiczki prowadziły 62:57. Nikt się nie spodziewał tego, co się stało w ostatniej kwarcie.

Seria niecelnych rzutów oraz szeregu strat po stronie poznańskiej ekipy spowodowała, że już po trzech minutach ostatniej części gry goście wyszli ponownie na prowadzenie 63:62. Po raz drugi za sprawą Jazmine Davis, która w całym meczu dla swojego nowego zespołu zdobyła 23 punkty. Amerykanka była świetnie dysponowana, grała ofensywnie i była najczęściej faulowaną zawodniczką na parkiecie. Łodzianki dzięki Taylor Emery i Klaudii Gertchen zaczęły wypracowywać sobie większą przewagę, a ułatwiały im to popełniające błędy akademiczki. Poznanianki w ostatniej kwarcie odnotowały 10 strat. Taka statystyka, przy dobrze czujących się koszykarkach Widzewa, mogła zakończyć się tylko w jeden sposób. Widzew zdominował swoje rywalki w czwartej kwarcie, w której zdobył 21 punktów, jednocześnie tracąc tylko 7.

Doskonała postawa pod koniec meczu pozwoliła zawodniczkom trenera Szawarskiego cieszyć się z trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu!

Enea AZS Poznań – CosinusMED Widzew Łódź 69:78 (28:23,14:19,20:15,7:21)

Enea AZS: Pawlak 21, Saunders 11, Mfutila 11, Pyka 10, Miletic 4, Parzeńska 4, Zivadinovic 3, Boslij 3, Nowicka 2, Stefańczyk, Rogozińska, Banaszak.

CosinusMed Widzew: Davis 23, Emery 17, Gertchen 15, Gala 12, Drop 9, Vucković 2, Jaznowska, Bandoch, Kudelska , Stępień.