Widzew pewnie ogrywa Błękitnych Stargard! [ZOBACZ GOLE]

Widzew pewnie ogrywa Błękitnych Stargard! [ZOBACZ GOLE] - Zdjęcie główne

Sport Czerwono-Biało-Czerwoni w pierwszym pojedynku przed własną publicznością, ograli Błękitnych Stargard 2:0 (1:0). Łodzianie nie zagrali koncertowo, ale momentami mieli przebłyski efektownej gry.

Gospodarze od pierwszej minuty starali się atakować przeciwników. Widzew grał agresywnie i starał się szybko rozgrywać piłkę, tak by Błękitni nie mogli zorientować się jak potoczy się akcja. Łodzianie objęli prowadzenie w 15. minucie, kiedy po podaniu Marcina Robaka, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Przemysław Kita. Najpierw uderzenie po ziemii zdołał wybronić Wojciech Rzepecki, ale wypuścił piłkę i z dobitką snajpera nie miał już szans.

Niestety w 31. minucie boisko musiał opuścić Przemysław Kita, bowiem doznał kontuzji. W jego miejsce pojawił się Rafał Wolsztyński. Widzew praktycznie cały czas kontrolował przebieg gry w pierwszej części meczu, to zespół w czerwonych trykotach więcej atakował i stwarzał sobie sytuacje. Łodzianie byli zdeterminowani, żeby ponownie trafić do bramki, ale w pierwszej połowie już ta sztuka się nie udała.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ dużej zmianie. To ponownie Widzew prowadził grę i od czasu do czasu przenosił się w okolice pola karnego Błękitnych. W poczynaniach gospodarzy raziły głównie niecelne zagrania Adama Radwańskiego, który miał problem z zagraniami do kolegów nawet na małej odległości. W końcówce spotkania Widzew mógł stracić bramkę po rzucie rożnym, ale świetną interwencją popisał się Patryk Wolański.

Dosłownie chwilę później, było już 2:0 dla podopiecznych trenera Kaczmarka. Dobre podanie w polu karnym otrzymał Christopher Mandiangu, dopadł pierwszy do piłki, ale chilę później wyciął go równo z trawą bramkarz gości. Sędzia się nie zawachał i podyktował rzut karny. Jedenastkę w 85. minucie wykorzystał, co prawda z pewnymi problemami, ale wykorzystał Marcin Robak.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Widzew pewnie ograł Błękitnych i zgarnął drugi w tym sezonie komplet punktów.

Widzew Łódź - Błękitni Stargard 2:0 (1:0)
1:0 - Przemysław Kita (15.)
2:0 - Marcin Robak (85.) k.

WIDZEW: Wolański - Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Pięczek, Poczobut, Radwański (90+2' Stefanik), Mąka (66. Mandiangu), Ameyaw (73. Gutowski), Robak, Kita (31. Wolsztyński).

BŁĘKITNI: Rzepecki - Błyszko, Nowak, Cywiński (61. Kurbiel), Karmański (87. Sadowski), Sanock (61. Bochniak), Fadecki, Łysiak, Szrek, Paczuk (77. Jabłoński), Ostrowski.