Reklama

Reklama

Widzewiacy porządkowali groby swoich legend

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzewiacy porządkowali groby swoich legend  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Kolejny już raz, kibice Widzewa odwiedzają w okresie Wszystkich Świętych, groby osób związanych ze swoim klubem. Jak co roku, pomaga im w tym Widzewska Mapa Pamięci, która w oparciu o Mapy Google pozwala znaleźć miejsca pochówku na cmentarzu i ułatwia dojście do nich. Na Mapie znajduje się już blisko 100 osób, do których dotarli przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Widzew”.

Reklama

Widzewskie groby znajdują się na wszystkich łódzkich nekropoliach, najwięcej zlokalizowanych jest jednak na Cmentarzu na Zarzewie. Nie brakuje także lokalizacji poza Łodzią.

Fani Widzewa na grobach swoich legend stawiają specjalnie przygotowane czerwone znicze z herbem  Widzewa i logo OSK "Tylko Widzew". W tym roku w ten sposób przyozdobiono nagrobki w Łodzi, a także w  Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim, Krzepczowie czy Dusznikach-Zdroju. Światełka zapłonęły na grobach działaczy, prezesów, piłkarzy, bokserów, koszykarzy i trenerów – wszyscy z nich dołożyli choćby małą cegiełkę do sukcesów łódzkiego klubu.

W tym roku na mapie pojawiły się dwie osoby zmarłe w roku 2019 – piłkarze Andrzej Śliwka (Cmentarz na Zarzewie) i Dariusz Waśniewski (Cmentarz na Olechowie). Odszukano także wiele grobów osób związanych z łódzkim klubem w przeszłości i zmarłych wcześniej.

Jest wśród nich między innymi miejsce spoczynku Barbary Jarneckiej, która przez lata prowadziła  zlokalizowaną na widzewskim stadionie kawiarenkę. Jej zapomnianą mogiłę najpierw wysprzątali kibice, a Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy Widzewa ufundowało nagrobek.

Do dbania o widzewskie tradycje przyłączyła się także Akademia Widzewa. Młodzi gracze Widzewa wraz ze swoimi trenerami wysprzątali kilka zaniedbanych nagrobków na Cmentarzu na Zarzewie. Porządkując groby Edwarda Zdziarskiego, Zygmunta Rotte czy Mieczysława Kotarskiego wysłuchali ich biografii i krótkiej historii Widzewa. Później zapalono jeszcze widzewskie znicze na grobach Ludwika Sobolewskiego, Krzysztofa
Surlita, Władysława Pudlarza i Mieczysława Sudry.

źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy