Wieczór pełen wrażeń w lidze CNBA! Z Kimś bronią tytuł mistrzowski

Sport Obrońcy tytułu, znów sięgnął po tytuł ligi CNBA! Po emocjonującym spotkaniu zespół Z Kimś pokonał wicemistrzów, drużynę Basket Squad 75:71 i kolejny raz cieszył się z końcowego sukcesu! Sam mecz to nie jedyna atrakcja środowego wieczoru, podczas którego oglądaliśmy rywalizację o złotą sztabkę i pokaz twerku. Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć.

Mistrz kontra wicemistrz w finale 45. edycji CNBA

Obrońcy tytułu mierzyli się z wicemistrzami. Finał 45. edycji CNBA w Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10 zapowiadał się naprawdę pasjonująco. W tym sezonie Z Kimś oraz Basket Squad spotkali się ze sobą w fazie zasadniczej. Wtedy o skromne trzy punkty lepsi okazali się zawodnicy Z Kimś.

Basket Squad było zdeterminowane, aby sięgnąć po dziewiąty tytuł mistrzowski, ale oczywistym było, że Z Kimś będą zamierzali go obronić. Po pierwszej kwarcie bliżej realizacji swojego celu był Basket Squad, który prowadził 28:26. W drugiej kwarcie spotkanie cały czas trzymało w napięciu, a po jej zakończeniu wciąż na prowadzeniu była ekipa Basket Squad. Wicemistrzowie schodzili na przerwę prowadząc 46:44.

Finał 45. edycji zawodów stał naprawdę na świetnym poziomie. Ostatecznie Basket Squad nie zdołał utrzymać przewagi i zgarnąć dziewiątego mistrzostwa. Z Kimś zagrali świetnie w drugiej połowie spotkania i to oni cieszyli się z obrony mistrzostwa ligi CNBA. Patryk Wal i spółka po pełnym emocji spotkaniu wygrali 75:71, wznosząc po końcowej syrenie ręce w geście triumfu.

Sam mecz nie był jedyną atrakcją. Między kwartami mogliśmy oglądać natomiast formację Bootylicious Crew specjalizującą się w twerkowaniu. W przerwie mogliśmy podziwiać finał Konkursu Rzutowego, w którym zwycięzca otrzymał prawdziwą sztabkę złota. Po meczu Kinie Helios odbyła się gala wręczenia nagród 45. edycji.