Wisła Płock - ŁKS (NA ŻYWO/LIVE 27.06.2020)

Wisła Płock - ŁKS (NA ŻYWO/LIVE 27.06.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na relację z meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock, a ŁKS-em Łódź.

ŁKS przegrywa 6 mecz z 7 rozegranych pod wodzą Wojciecha Stawowego. Ełkaesiacy nie poradzili sobie ze słabą Wisłą Płock. Na plus na pewno postawa młodziutkiego golkipera ŁKS-u, Dawida Arndta, który parę razy uratował swój zespół przed utratą większej liczby bramek.

90+3'

Sędzia kończy spotkanie w Płocku. ŁKS przegrywa 0:2 po bardzo nudnym meczu w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

90+2'

Dawid Kocyła zastępuje na ostatnią minutę strzelca drugiej bramki, Piotra Tomasika.

90+1'

Piłkarze Wisły obijają słupek bramki Dawida Arndta.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

90'

Antonio Dominguez za Jakuba Wróbla na placu gry.

89'

Kolejna strata Guimy. Sytuację ratować musiał Wolski, który obejrzał za kolegę żółty kartonik.

88'

Żółta kartka dla Guimy, który musiał powstrzymywać nieprzepisowo Merabaszwilego. Chwilę wcześniej Portugalczyk nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji przed polem karnym Wisły Płock.

87'

Dobrze powalczył o piłkę Ratajczyk i wyłuskał futbolówkę dla swojego zespołu młody pomocnik.

86'

Pomyłka Macieja Dąbrowskiego stowrzyłaby groźną sytuację Merabaszwilemu, ale pomocnik Wisły znalazł się na pozycji spalonej.

85'

Pomocy medycznej potrzebuje Jakub Wróbel, który nie podnosi się z murawy.

84'

ŁKS próbował oddać strzał pod bramką Wisły, ale gospodarze przejęli piłkę i wyprowadzili kontratak. Okazję dla Wisły zepsuł jednak wprowadzony z ławki, Merbaszwili.

80'

Michał Marcjanik nieładnie potraktował Łukasza Sekulskiego, za co ogląda napomnienie indywidualne w postaci żółtej kartki.

79'

Kapitalna interwencja Arndta. Młody golkiper ŁKS-u świetnie obronił strzał Alana Urygi.

78'

Wisła kontroluje przebieg wydarzeń na boisku w ostatnich minutach,

76'

Carlos Moros Gracia dobrze oderbał piłkę rywalowi  po czym podał ją wprost pod nogi napastnika rywali, Angielskiego. Karol Angielski zszedł na lewą nogę i uderzył po dalszym słupku, ale dobrze spisał się w bramce Dawid Arndt.

75'

Dąbrowski doszedł do strzału głową, ale znów minimalnie chybił.

75'

Pirulo przytomnie zagrał do Sekulskiego w pole karne, ale źle futbolówkę przyjął napastnik ŁKS-u i wychowanek Wisły Płock.

73'

Piłka po dośrodkowaniu Pirulo wychodzi na rzut rożny. Po poprawce z kornera piłka wychodzi tym razem za bramkę. Rozpocznie Kamiński.

72'

Faulowany na prawej flance Jan Grzesik.

70'

Łukasz Sekulski zastąpił Jana Sobocińskiego. Ofensywna zmiana Wojciecha Stawowego.

69'

Zamknął w polu karnym Wisłę, Łódzki Klub Sportowy, ale równowagę stracił Ratajczyk i dotknął piłki ręką. Sędzia przyznaje rzut wolny podopiecznym Radosława Sobolewskiego.

68'

Do gry szykuje się Łukasz Sekulski

67'

Merebaszwili zastępuje na placu gry Huberta Adamczyka.

65'

ŁKS długo rozgrywał piłkę w pobliżu pola karnego gospodarzy, po czym na strzał zdecydował się Adam Ratajczyk. Młody piłkarz ŁKS-u uderzył celnie, ale zbyt słabo.

64'

Pirulo zaliczył dwie straty w krótkim odstępie czasu, ale zdołał także odebrać futbolówkę rywalom, po czym zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka trafiła jednak zawodnika Wisły Płock.

61'

Mamy także zmianę wśród gospodarzy. Sheridan opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Karol Angielski.

60'

Bardzo dobre dośrodkowanie Pirulo, Maciej Dąbrowski nie trafił jednak w piłkę tak, jakby tego chciał, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Wisły Płock!

59'

Pierwsza zmiana w ŁKS-e. Pirulo melduje się miejsce młodzieżowca, Przemysława Sajdaka.

59'

Faul Guimy na środku boiska.

57'

Michał Trąbka dograł w pole karne, obrońcy z Płocka wybili piłkę przed pole karne, do której dopadł Guima, który zagrał jednak ręką. Sędzia przerywa akcję i przyznaje rzut wolny dla Wisły.

57'

Rzut rożny dla łodzian.

56'

Po raz kolejny kapitalnym podaniem popisał się Jan Sobociński, który jednym zagraniem minął całą linię pomocy płocczan. Nie przyjął jednak piłki Maciej Wolski.

54'

Ciekawie rozegrany rzut wolny przez gospodarzy, ale czujnie łódzka obrona wyjaśniła sytuację.

52'

Bardzo mocne uderzenie Guimy, ale i tym razem Kamiński był na posterunku!

51'

Świetna okazja dla ŁKS-u!  Bardzo dobrze rozprowadził akcję Jan Sobociński na prawą stronę, tam świetnie zachował się jeden z ełkaesiaków, który dograł piłkę w pole karne, a tam do piłki doszedł napastnik Łódzkiego Klubu Sportowego. Jego strzał obronił jednak Kamiński.

49'

Tym razem Dawid Arndt miał problemy z piłką zagraną przez Dominika Furmana, ale ostatecznie młody golkiper ŁKS-u poradził sobie z tą sytuacją.

48'

Guima powstrzymał Sheridana i jego rajd na bramkę ŁKS-u, ale z pomocą koledze przyszedł Tomasik, którego Guima musiał faulować. Rzut wolny dla Wisły.

46'

Gramy. Wisła przy piłce.

ŁKS nie stwarzał w pierwszej połowie sytuacji podbramkowych. Wisła Płock również nie prezentuje wybitnego poziomu piłkarskiego, ale jak widać wystarcza to na Łódzki Klub Sportowy. Płocczanie stworzyli trzy groźne sytuację, z czego dwie wykorzystali.

45+3'

Koniec pierwszej części gry. Wisła Płock prowadzi z ŁKS-em 2:0 po golach Sheridana i Tomasika. Obaj wykorzystali swoje sytuację "sam na sam" z Dawidem Arndtem.

45+3'

Duży bład Arndta, który podał piłkę pod nogi graczy z Płocka, ale gospodarze nie wykorzystali tej sytuacji.

45+1

Mocne uderzenie z dystansu Jakuba Wróbla, ale poradził sobie Kamiński, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

45'

Sędzia dorzuca trzy minutki do pierwszej części gry.

44'

Piłka po rzucie rożnym Wisły Płock i zamieszaniu w polu karnym ŁKS-u zatrzymała się na poprzeczce golkipera z Łodzi.

43'

Sheridan blisko zdobycia gola! Dawid Arndt wyiągnął się jak struna i znakomicie obronił strzał głową Irlandyczka z bliskiej odległości.

41'

Kolejna strata łodzian w środku boiska, po której szczęścia próbował Dominik Furman , który chciał zaskoczyć Dawida Arndta strzałem z połowy. Nieznacznie jednak chybił.

40'

Bramka uznana i mamy 2:0 dla Wisły Płock. 3 gol w tym sezonie Piotra Tomasika stał się faktem.

39'

Sytuacja będzie analizowana przez VAR, gdyż na spalonym mógł być strzelec bramki, Piotr Tomasik. Wydaje się jednak, że gol został zdobyty prawidłowo.

38'

GOOOL dla Wisły Płock! 2:0.

37'

Łodzianie próbowali dłuższej wymiany podań, ale zgubili piłkę w środkowej strefie boiska i za darmo oddali ją Wiślakom.

35'

Efektowany dryblink Przemysława Sajdaka, który został ostatecznie powstrzymany faulem na środku boiska.

34'

Brzydki faul Jana Sobocińskiego, który spóźniony wpadł w Mateusza Szwocha. Arbiter upomina defensora ŁKS-u żółtym kartonikiem.

32'

Kolejny raz bez najmniejszego zagrożenia w polu karnym łodzian.

32'

Korner dla Wisły Płock.

30'

Po dwóch kwadransach gry można stwierdzić, że żadna z drużyn nie ma za bardzo pomysłu na sforsowanie obrony rywala. Jedyny gol jak na razie padł po złym ustawieniu lini defensywnej ŁKS-u i wyraźnym braku szybkości ze strony Carlosa Morosa Gracii, który został bez problemów prześcignięty przez nie najszybszego przecież Sheridana.

27'

Niebezpieczeńśtwo zażegnane przez obronę Wisły.

27'

Rzut rożny dla ŁKS-u bo długim podaniu Wolskiego ze środka boiska.

26'

Obraz gry po bramce dla Wisły się nie zmienił. Nadal gra toczy się głównie w środku pola.

24'

Należy pochwalić Jana Sobocińskiego, który posyła bardzo dobre piłki do swoich kolegów jak na razie.

23'

Świetna okazja dla ŁKS-u! Przemysław Sajdak znalzł się w znakomitej sytaucji, ale niepotrzebnie decydował sie jeszcze na podanie, które było niedokładne i pozwoliło wrócić do obrony płocczanom. Ostatecznie jeden z ełkaesiaków oddał uderzenie, ale o trzy metry za wysoko.

21'

Ostro potraktowany Adam Ratajczyk przez rywala na środku boiska.

19'

1:0 dla Wisły! Obrońcom ŁKS-u uciekł Sheridan, który wyszedł sam na sam z golkiperem z Łodzi i pewnie wykończył 100% sytuację!

17'

Po raz kolejny piłka bita przez Dominika Furmana nie srpawiła większych problemów defensywie Łódzkiego Klubu Sportowego.

17'

Faul Macieja Wolskiego, który przewraca Szwocha z prawej strony pola karnego ŁKS-u.

15'

Grzesik fauluje Tomasika, który zirytowany wdaje się w dyskusję z sędzią.

14'

Kąśliwe uderzenie Guimy na bramkę Kamińskiego, ale piłka przeszła pół metra obok słupka.

14'

Stratę przed swoim polem karnym zaliczył Jan Grzesik, ale bez konsekwencji.

12'

Wisła Płock zepchnęła w ostatnich minutach do defenysywy ŁKS, ale Dawid Arndt i spółka nie są zasypywani gradem strzałów.

10'

Faulowany na środku boiska Adam Ratajczyk. Dobrze poradził sobie młody zawodnik ŁKS-u, który został otoczony przez trzech rywali i ugrał tyle ile mógł z tej sytuacji.

9'

Maciej Dąbrowski ostro zaatakował Sheridana, ale nie dostał żółtej kartki. Przypomnijmy , że defensor ŁKS-u w poprzedniej kolejce po dwóch podobnych zagraniach wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

6'

Pierwszy atak ŁKS-u został zepsuty przez błąd techniczny Adama Ratajczyka, który chciał odegrać koledze z pierwszej piłki w polu karnym Wisły, ale nie trafił czysto w piłkę.

5'

Pierwsze minuty to dużo walki w środku pola i agresywna gra z jednej i drugiej strony.

4'

Dośrodkowanie Dominika Furmana nie stworzyło żadnego zagrożenia w polu karnym ŁKS-u.

3'

Rzut rożny dla Wisły Płock

2'

Ambitnie w środku pola Maciej Wolski wyłuskał piłkę spod nóg gospodarzy.

1'

Rozpoczął ŁKS!

Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego

ŁKS jeszcze nigdy nie wygrał w ekstraklasie z Wisłą w Płocku. W jesiennym spotkaniu lepsi o jedno trafienie okazali się „Nafciarze” (2:1), z kolei w połowie lutego na naszym boisku padł bezbramkowy remis.

Wisła Płock (39 punktów) jeszcze w tym roku nie wygrała na własnym boisku. „Nafciarze” zacięli się, gromadzą punkty ślamazarnie, więc na pięć spotkań przed końcem sezonu kibice klubu z Mazowsza wciąż nie mogą być pewni utrzymania swoich pupili w ekstraklasie (choć sześć punktów przewagi nad piętnastą w tabeli Arką Gdynia wydaje się dziś solidnym kapitałem).

W drużnie Wisły z kolei, uraz wykluczył z gry Aleksandra Pawlaka, Jarosława Fojuta i Rafała Wolskiego.

Z powodu urazu nie zobaczymy dzisiaj na boisku Dragoljuba Srnicia oraz Adriana Klimczaka.

ŁKS jest już pewny spadku do 1 ligi, więc może dzisiaj przystąpić do meczu w Płocku bez żadnej presji. Trener Wojciech Stawowy na konferencji przedmeczowej powiedział, że będzie wykorzystywał zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą nadal przy al. Unii. Dlatego mamy w składzie kilka niespodzianek. W bramce od pierwszej minuty wystąpi Dawid Arndt, co może zwiastować odejście Arkadiusza Malarza po zakończeniu rozgrywek. W pierwszej jedenastce zabrakło również miejsca dla Pirulo, czy Samuela Corrala.