Reklama

Reklama

Wojna urzędników z Widzewem Łódź. Poszło o kontrowersyjny transparent

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Widzew.com/Marcin Bryja

Wojna urzędników z Widzewem Łódź. Poszło o kontrowersyjny transparent - Zdjęcie główne

MAKiS zgłasza do prokuratury prezesa Widzewa Łódź | foto Widzew.com/Marcin Bryja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W piątkowy wieczór Widzew Łódź rozgrywał spotkanie przy al. Piłsudskiego 138 z Legią Warszawa. Dziś więcej dyskutuje się na temat spraw pozasportowych w związku z tym wydarzeniem. Miejska Arena Kultury i Sportu zgłosiła prezesa Widzewa Łódź do prokuratury.

Reklama

Napięta atmosfera na linii prezes Widzewa Łódź - MAKiS

Widzew Łódź przegrał w piątek na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:2. Wynik w tym momencie schodzi na dalszy plan, bo jak oznajmił w oświadczeniu prezes MAKiS, Mateusz Dróżdż został zgłoszony do prokuratury. 

„Przyszła świta z miasta ogrzać się dziś w blasku. Zdanowska, Pustelnik, Domasiewicz, Przywara, Worach. To nie jest instagram. Nie będzie oklasków” – brzmiał napis na nim. Nazwisko radnego Bartosza Domaszewicza napisane zostało z błędem. Sławomir Worach to dyrektor MAKiS.

Taki transparent wywiesili kibice Widzewa Łódź podczas wspomnianego meczu z Legią. Co ciekawe MAKiS udostępnia także zapis z monitoringu, w którym widać, jak Mateusz Dróżdż wyciąga jakąś płachtę. Miejska Arena Kultury i Sportu jest zdania, że to właśnie prezes Widzewa przygotował i przywiózł szkalujący władze miasta i radnych transparent. Ujęcia z monitoringu nie potwierdzają jednak tej tezy. 

Do całej sprawy odniósł się reporter stacji Canal+Sport, Maciej Klimek, który także jest widoczny na nagraniu. Oto co przekazał za pośrednictwem Twittera:

„Jako, że również pojawiam się na tym nagraniu pozwolę sobie odnieść do sytuacji. Insynuacje, że  Dróżdż pokazuje mi transparent, który później został wywieszony podczas meczu z Legią to obrzydliwe kłamstwo. To co jest na nagraniu to płachta z napisem „Shalom”. 

W niedzielne popołudnie, czyli dwa dni po tych wydarzeniach Miejska Arena Kultury i Sportu wystosowała oświadczenie, w którym nazywa prezesa Widzewa Łódź „nieobliczalną i rozchwianą emocjonalnie osobą”. Podpisał się pod nim Sławomir Worach, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu.

Pomimo wielokrotnych prób ułożenia relacji na linii RTS Widzew, Miejska Arena Kultury i Sportu oraz Miasto Łódź, po piątkowym meczu Widzew - Legia i zachowaniu Prezesa klubu RTS Widzew, poprawne relacje wydają się być niemożliwe. Dlatego zdecydowaliśmy się sprawę skandalicznego zachowania pana Mateusza Dróżdza skierować do prokuratury i ujawnić nagrania z monitoringu. Zawiadomienie dotyczyć będzie m. in. niszczenia mienia, przygotowania i wywieszania szkalujących transparentów oraz zakłócania imprezy masowej. Działania Pana Prezesa mogły doprowadzić do znacznego opóźnienia rozpoczęcia meczu, problemów z wpuszczaniem gości na stadion, utrudnień w pracy służb bezpieczeństwa. Prezes Dróżdż próbował nawet fizycznie blokować wejście do strefy VIP i na stadion. Z tak nieobliczalną i rozchwianą emocjonalnie osobą zwyczajnie nie da się współpracować. Na dowód skandalicznych zachowań Pana Prezesa, w linku poniżej publikujemy materiał filmowy - napisano w oświadczeniu. 

Widzew wydał też swoje oświadczenie:

Z niedowierzaniem zapoznaliśmy się z komunikatem rozesłanym w poniedziałek do przedstawicieli mediów oraz zarzutów w nich postawionych. Nie zgadzamy się na tego typu formę komunikacji, ale musimy się odnieść do zawartych w tekście i wideo oskarżeń. 

Zarząd Widzewa Łódź zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej, a także gości lóż, którzy oglądają mecze na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Nigdy żaden z pracowników oraz przedstawicieli Klubu nie dążył do opóźnienia rozpoczęcia imprezy masowej i nie inaczej było w dniu 12 sierpnia, kiedy zaplanowano rozegranie meczu Widzew Łódź - Legia Warszawa. 

W pierwszym fragmencie załączonego do pisma filmu, prezes Mateusz Dróżdż został ukazany, jako osoba, która ma na celu obrażanie władz Miasta, radnych Rady Miejskiej oraz pracowników Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Na załączonym fragmencie prezes widoczny jest z Maciejem Klimkiem, dziennikarzem telewizji Canal +, tworzącym dokument na temat Widzewa Łódź. Zarejestrowany fragment monitoringu pochodzi z dnia 11 sierpnia. Wskazywany przez prezesa Mateusza Dróżdża transparent to materiał wniesiony przez kibiców gości w trakcie meczu Widzewa z GKS-em Katowice we wrześniu 2021 roku.

W kolejnym fragmencie materiału wideo ukazano prezesa jako osobę niszczącą mienie publiczne. Jest to oczywiście nieprawda, bo postawione znaki blokowały wyjazd zaparkowanych tam samochodów. Pracownicy Zarządu Dróg i Transportu w piątek ok. godziny 14:00 rozpoczęli montaż znaków drogowych, które miały umożliwić swobodne parkowanie gościom Miejskiej Areny Kultury i Sportu w trakcie meczu z Legią. Po odłożeniu znaków przez prezesa zarządu i pracowników Klubu, nikt więcej nie ingerował w ich ustawienie. 

W ostatniej części filmu prezes Mateusz Dróżdż został ukazany jako osoba upominana przez funkcjonariuszy Policji. Na miejscu pojawił się patrol policjantów, do których wyszedł prezes zarządu Policjanci wezwali prezesa do wylegitymowania się, a po dokonaniu niezbędnych czynności przez Policję, prezes zarządu nie został ukarany w jakikolwiek sposób, a pracownicy Klubu dobrowolnie opuścili miejsca parkingowe.

Prezes zarządu nie spowodował w jakikolwiek sposób opóźnienia rozpoczęcia imprezy masowej. O godz. 19:00 został wezwany do wejścia nr 4 przez kierownika ds. bezpieczeństwa w celu wyjaśnienia sprawy wejścia zaproszonych gości do loży prezydenckiej (pokój 2.16). Po merytorycznej rozmowie z komendantem Straży Miejskiej, prezes Mateusz Dróżdż wyraził zgodę na wejście osób na teren imprezy masowej, a wezwana na miejsce Policja została odwołana przez komendanta. Prezes po ustaleniu następnych działań dobrowolnie opuścił budynek stadionu i całe spotkanie oglądał z trybuny C. 

Widzew zapowiada kroki prawne wobec tego, co się wydarzyło.

Miasto zapowiedziało konferencję prasową w tej sprawie. Temat będziemy monitorować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy