Znowu to samo. Widzew minimalnie przegrywa w Gdańsku [RELACJA]

Znowu to samo. Widzew minimalnie przegrywa w Gdańsku [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport W sobotnim meczu DGT Politechnika Gdańska pokonała 3 punktami CosinusMED Widzew Łódź 70:67. To kolejna minimalna, ale dosyć bolesna porażka łodzianek w obecnym sezonie Basket Ligi Kobiet.

Spotkanie dwóch ekip sąsiadujących w tabeli dostarczyło zebranym kibicom wiele emocji. Choć przed ponad 25 minut na prowadzeniu były przyjezdne, to ze zwycięstwa 70:67 po 40 minutach cieszyły się koszykarki PG.

W Widzewie nie mogła jeszcze wystąpić Taylor Emery i można przypuszczać, że obecność Amerykanki na boisku byłby dla przyjezdnych zbawienna.

Sobotni mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla obu stron. Proste błędy w obronie oraz nieskuteczna gra w ataku sprawiły, że przez ponad 2,5 minuty na tablicy wyników było 0:0. Niemoc jako pierwsza przełamała Jenna Smith, która dała swojej drużynie prowadzenie i sygnał do ataku. Chwilę później dwa „oczka” dołożyła Sylwia Bujniak , jednak po drugiej stronie boiska szybko odpowiedziały Ewelina Gala, Katarina Vucković oraz Julia Drop i to łodzianki były na pierwszym prowadzeniu. Do zakończenia pierwszej odsłony meczu gra była wyrównana a najskuteczniejszymi zawodniczkami były Smith oraz Vuckovic.

W tej części meczu minimalnie lepsze były zawodniczki PG, które po 10 minutach prowadziły 16:12. Obraz gry zmienił się w drugiej kwarcie.

Zawodniczki Widzewa, głównie dzięki wspomnianej Vucković zaczęły budować przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już nawet 13 punktów. Do końca pierwszej połowy celne rzuty Smith oraz Martyny Koc pozwoliły na zniwelowanie straty do 8 punktów i po 20 minutach na tablicy wyników było 31:39.

Po zmianie stron gra ponownie wyrównała się. Oba zespoły starały się wywalczyć przewagę na boisku, jednak wciąż minimalne prowadzenie utrzymywały łodzianki. Gospodynie nie zamierzały składać jednak broni i grając konsekwentnie w ataku w 4. kwarcie dogoniły rywalki. Dzięki agresywniejszej i skutecznej grze spod kosza gdańszczanki wyrównały stan gry a na 4 minuty do końca meczu wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końcowej syreny.

DGT Politechnika Gdańska – CosinusMED Widzew Łódź  70:67 (16:12, 15:27, 17:17, 22:11)
Najskuteczniejsza w DGT Politechnice: Jenna Smith (18 punktów)
Najskuteczniejsza w CosinusMED Widzewie: Katarina Vucković (27 punktów)