Reklama

Reklama

Autobus MPK Łódź utknął w korku, a mi skończył się bilet. Czy dostanę mandat?!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Autobus MPK Łódź utknął w korku, a mi skończył się bilet. Czy dostanę mandat?! - Zdjęcie główne

Autobus MPK Łódź utknął w korku, a mi skończył się bilet. Czy dostanę mandat?! | foto Michał Pietrzak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Obowiązujące w Łodzi bilety czasowe potrafią być źródłem dużego stresu dla pasażerów MPK Łódź. Szczególnie wtedy, gdy autobus stanie w korku, bilet straci ważność, a my przez opóźnienie nie zdążymy dojechać do docelowego przystanku. Czy wówczas grozi nam mandat za nieposiadanie ważnego biletu?

Reklama

MPK Łódź. Autobus jedzie dłużej niż powinien. Czy dostanę mandat za brak ważnego biletu?

W związku z opadami śniegu, a przez to nieco trudniejszymi warunkami do jazdy, coraz częściej dochodzi do opóźnień w kursowaniu autobusów MPK Łódź. Wówczas pasażerowie komunikacji miejskiej mogą być narażeni na fakt, iż bilet czasowy, który w normalnych warunkach wystarczyłby na pokonanie danej liczby przystanków, straci ważność zanim dojedziemy do miejsca docelowego.

Okazuje się jednak, że taka sytuacja nie powinna być powodem do zmartwień. 

- Jeśli chodzi o ważność biletu to brany jest pod uwagę rozkładowy czas jazdy. Okres ważności biletu przedłuża się odpowiednio o wydłużony czas podróży, spowodowany opóźnieniem się pojazdu, w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy - wyjaśnia Piotr Wasiak z MPK Łódź.

Dlatego jeżeli zgodnie z rozkładem autobus powinien pokonać drogę przykładowo w 35 minut, a pokonał ją w 45 minut, to mając skasowany bilet 40-minutowy możemy czuć się bezpiecznie - w tym przypadku kara nam nie grozi.

Wyższe kary za brak biletu MPK Łódź. Gapowicze zapłacą krocie!

Obecnie za brak ważnego biletu, posiadanie biletu nieważnego bądź brak dokumentu uprawniającego do bezpłatnego przejazdu grozi nam kara w wysokości 351,80 zł. 

Jeśli jednak zapłacimy mandat w ciągu 7 dni od dnia jego wystawienia, kwota ta maleje niemal o połowę i wynosi „tylko” 177,80 zł.

Wraz z podwyżkami cen biletów MPK Łódź w życie ma wejść także nowa stawka za jazdę bez ważnego biletu. 

Po podwyżce ma ona wynosić aż 461 zł, czyli blisko 100 złotych więcej niż imienna migawka na wszystkie linie ważna przez 90 dni. Jeśli natomiast uda nam się zapłacić mandat w ciągu 7 dni, to jego wartość wyniesie 233 zł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy