Reklama

Reklama

Biblioteki – odrodzenie cykl spotkań i warsztatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biblioteki – odrodzenie cykl spotkań i warsztatów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wrzesień i październik w Bibliotece Słówka oraz w nowo otwieranej Bibliotece Rozgrywka będzie obfitował w cykle spotkań autorskich, wydarzeń i warsztatów.

Reklama

Biblioteki – odrodzenie cykl spotkań i warsztatów
w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

Ich cel, to zachęcenie mieszkańców do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i korzystania z oferty bałuckich bibliotek, które ostatnio przeszły gruntowny remont. Metamorfozie towarzyszą też unowocześnienia w zakresie ich funkcjonowania. Właśnie dlatego Biblioteka Miejska dla czytelników Słówek i Rozgrywki proponuje szereg wydarzeń zaprojektowanych z uwzględnieniem potrzeb różnorodnych grup odbiorców, a każde z nich będzie miało charakter otwarty.

Co konkretnie proponuje Biblioteka Miejska?

Pomiędzy 9 września a 18 października w Słówkach i Rozgrywce odbędą się spotkania autorskie z Filipem Springerem, Mikołajem Łozińskim, Wojciechem Jagielskim i Anną Dziewit-Meller. Do tego zorganizowane zostaną warsztaty z ilustratorami – Danielem de Latour i Joanną Olech oraz warsztaty perkusyjne. Przygotowane będą również podchody z książką, warsztaty z animatorem i turniej gier planszowych.

Ramy projektu

Nadając nazwę projektowi, „Biblioteki – odrodzenie”, autorzy celowo posłużyli się wysokim rejestrem, by zaakcentować charakter jakościowej zmiany w funkcjonowaniu nowo otwieranych bibliotek, których celem jest dostarczenie oferty na miarę współczesnych, bardziej  wymagających odbiorców kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.


Źródło: BMwŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy