Sauny nie dla mężczyzn w Aquaparku Fala. Internauci wzięli sprawy we własne ręce
Przypominamy, że a łamach naszego portalu pojawił się artykuł: Sauny w Aquaparku Fala w Łodzi nie dla samotnych mężczyzn? Mieszkańcy mówią o dyskryminacji. Po opublikowaniu go w mediach społecznościowych zawrzało. Oburzeni nowym regulaminem łodzianie bojkotują Aquapark Fala za to, że dyskryminuje mężczyzn podczas wpuszczania na ceremonie saunowe. W social mediach lokalni fani saunowania postanowili zewrzeć szyki i wpłynąć na kierownictwo aquaparku. Jedna z metod wywierania presji na spółkę polega na wystawianiu krytycznych opinii w Google. W poniedziałek (7 listopada) pojawiło się kilkadziesiąt negatywnych opinii, we wtorek rano, czyli 8 listopada opinie z Googla już zniknęły.
Aquapark Fala jawnie dyskryminuje mężczyzn, pomimo zakupionego biletu mężczyźni nie mają pewności wzięcia udziału w ceremonii naparzania, mimo wyczekiwania w kolejce - mogliśmy przeczytać w jednej z nich.
Ten głos nie był odosobniony.
Kuriozalny podział w strefie saun. Przy wejściu na ceremonie obowiązuje pieszeństwo dla kobiet, następnie dla par. Jeśli jesteś mieżczyzną i wybrałeś się sam (dosłownie: bez kobiety), masz nikłe szanse załapania się, nawet jeśli stałeś od 15 minut w kolejce na mrozie, która w takiej sytuacji nie ma sensu. Faltalne doświadczenie klienta. - pisze kolejny niezadowolony ze zmiany internauta.
Poprosiliśmy firmę Google o informację, kto usunął opinie. Czy była to firma Google, czy Aquapark Fala? Na odpowiedź w tej sprawie czekamy. Część opinii Google usuwa samodzielnie. Są to tzw. „brakujące opinie”, które wynikają z naruszenia zasad serwisu - np. tych dotyczących spamu lub nieodpowiednich treści. Aby właściciel mógł usunąć negatywną opinię z wizytówki Google, należy wysłać prośbę o jej usunięcie. Można to zrobić tylko wtedy, gdy opinie naruszają zasady serwisu. Są to okoliczności takie jak:
- podejrzenie spamu,
- fałszywe treści,
- treści nie na temat,
- treści niezgodne z prawem,
- treści podlegające ograniczeniom,
- opinie o charakterze seksualnym,
- obraźliwe treści,
- podszywanie się pod inną osobę,
- tzw. konflikt interesów np. zamieszczanie opinii o własnej firmie.
Tymczasem jak pisaliśmy, w ocenie Aquaparku Fala, zmiany zostały zaakceptowane przez większość klientów.
Ceremonie naparzań stały się bardzo popularne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podjęliśmy więc decyzję, aby w pierwszej kolejności na ceremonie wchodziły Panie, następnie Panie z partnerami i dalej Panowie.Zdajemy sobie sprawę, że nie istnieją idealne rozwiązania. Wiemy, że część klientów jest niezadowolonych z nowej praktyki, ale zdecydowana większość zmiany poparła - informowała Anna Duda z działu marketingu Fali.
Pod najnowszym postem Fali pojawiło się jednak ponad 400 negatywnych komentarzy. Były one napisane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Większość z uczestników dyskusji jest też zgodna co do tego, jak rozwiązać ten problem. Wystarczy wpuszczać osoby, które ustawiły się w kolejce zgodnie z kolejnością.
- W aktualnej sytuacji w małej saunie, saunowicze bez względu na płeć powinni wchodzić według kolejki. Jak przyjdę i się ustawie tak wejdę. - komentuje pan Karol.
Czy Fala zmieni ponownie regulamin? Sprawę będziemy monitorować.
CZYTAJ TAKŻE: Sauny w Aquaparku Fala w Łodzi nie dla samotnych mężczyzn? Mieszkańcy mówią o dyskryminacji
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.