Zwierzęca nekropolia przy ul. Malowniczej w Łodzi. Ile kosztuje pochówek?
W świetle polskich przepisów grzebanie zwierząt na własną rękę np. w przydomowym ogródku jest zabronione. Zwłoki zwierzęcia należy pogrzebać w miejsc specjalnie do tego przystosowanym lub poddać właściwym procesom utylizacji.Kontakt z łódzkim cmentarzem dla zwierząt możliwy jest pod numerem 42 648 40 61. Aby pracownicy cmentarza mogli przygotować odpowiednie miejsce, podczas rozmowy telefonicznej należy określić rozmiar zwierzęcia. Cena usługi zależy od wielkości zwierzęcia i waha się od 250 do 450 zł, a po dwóch latach opłata roczna za miejsce na cmentarzu wynosi 50 zł. Pochówek możliwy jest jeszcze tego samego dnia. W sezonie letnim cmentarz działa w godzinach 8:00 do 21:00 a zimą od 8:00 do 19:00.
Co o cmentarzu dla zwierząt myślą łodzianie? Kościół nie ma w tej sprawie jednoznacznego stanowiska
Można powiedzieć, że w kwestii cmentarza dla zwierząt mieszkańcy Łodzi są zgodni. W internetowych dyskusjach dotyczących cmentarza przy ul. Malowniczej większość komentujących podkreśla, jak istotną sprawą było dla nich pochowanie swojego czworonoga w miejscu pamięci, które zawsze mogą odwiedzić.- Nasz pieseczek też tam jest i mamy tam miejsce dla pozostałych zwierzaków, żeby mogły być razem tak jak za życia. Piękne, spokojne miejsce, choć smutne – napisała jedna osoba.
- Nikt nie jest przygotowany na rozstanie z Pupilem. Również znajduje się tam moja Sara – brzmiał inny komentarz.
Wśród wielu komentarzy opowiadających się za słusznością idei funkcjonowania cmentarzy dla zwierząt, znalazło się kilka krytycznych wypowiedzi.
- Po co cmentarze dla zwierząt skoro nie mają duszy? Chyba ktoś dobry biznes kręci – napisał jeden z komentujących.
Jakie stanowisko w sprawie cmentarzy dla zwierząt ma Kościół katolicki? O komentarz poprosiliśmy rzecznika Kurii Archidiecezjalnej w Łodzi.
- Choć zwierzę nie posiada rozumnej duszy, tak jak człowiek, św. Franciszek, patron ekologii, mówi nam o tym, że należy szanować przyrodę, która jest darem od Boga. Zwierzęta należy szanować, są one naszymi przyjaciółmi, dla niektórych nawet członkami rodziny. Czy zakładać cmentarze dla zwierząt? Wiara nie ma takiego samego odniesienia do zwierzęcia, jak i do człowieka – tłumaczył ks. Paweł Kłys, rzecznik Kurii Archidiecezjalnej w Łodzi.
Łódzki cmentarz przy ul. Malowniczej nie jest wyjątkiem. Zwierzęcych nekropolii w Polsce powstaje coraz więcej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.