Reklama

Reklama

Co czwarty w tej branży zarabia ponad 7 tys. zł.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co czwarty w tej branży zarabia ponad 7 tys. zł.  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Okazuje się, że mediana miesięcznych wynagrodzeń w branży budowlanej wynosi ok. 4684 zł brutto miesięcznie, przy czym 25 proc. pracowników uzyskuje zarobki nie mniejsze niż 7 tys. zł. Tak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW) firmy Sedlak&Sedlak.

Reklama

Jak wykazało Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) firmy Sedlak&Sedlak, pracownicy branży budowlanej znajdujący się u progu kariery zawodowej, uzyskują zarobki zbliżone tak w firmach o polskim, jak i zagranicznym kapitale.

Raport OBW wykazał, że mediana zarobków w budowlance wyniosła 4684 zł brutto miesięcznie, co w porównaniu z rokiem 2018 daje kwotę wyższą o niemal 200 zł. Zarobki nie mniejsze niż 7 tys. zł uzyskało 25 proc. najwyżej wynagradzanych pracowników. Wśród najniżej opłacanych budowlańców, 25 proc. otrzymało pensje nie większe niż 3500 zł.

Najwyższymi zarobkami w branży budowlanej mogą się wykazać pracownicy z województwa mazowieckiego, którzy osiągali dochód 5789 zł. Drugie miejsce pod względem zarobków w branży budowlanej zajęło województwo dolnośląskie, gdzie mediana płac wyniosła 5 tys. zł. Pozostałe województwa medianę płac odnotowały niższą, w tym w województwach podkarpackim oraz lubelskim nie przekroczyła ona sumy 4 tys. zł.

Najwyżej wynagradzani w branży budowlanej byli pracownicy okazujący się tytułem magistra inżyniera, zatrudnieni w prywatnych firmach. Mediana miesięcznych zarobków w ich przypadku wyniosła 5600 zł. W państwowych firmach wynagrodzenia magistrów inżynierów były zaś niższe o kwotę 400 zł.

źródło: Puls HR

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy