Reklama

Reklama

Co pyli i wywołuje reakcję alergiczną w lipcu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co pyli i wywołuje reakcję alergiczną w lipcu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Poradnia alergologiczna to miejsce, które jest odwiedzane przez wielu ludzi. Wszystko dlatego, że borykają się oni z różnego rodzaju alergiami. I choć wydawać by się mogło, że problemy alergiczne pojawiają się tylko wiosną, okazuje się, że możemy borykać się z nimi także w środku lata. Na jakie pyłki jesteśmy zatem narażeni w lipcu?

Reklama

Uważaj na lipę i bylicę.

Lipiec chyba większości z nas kojarzy się z lipami. Od kwitnących lip miesiąc ten wziął również swoją nazwę. Nikogo nie dziwi więc fakt pylenia lipy w lipcu. I chociaż kwitnąca lipa posiada niezwykle atrakcyjny zapach, nie sposób nie zauważyć, że może być ona przyczyną cierpienia wielu osób. Lipa drobnolistna to najbardziej rozpowszechniony w Polsce gatunek tego drzewa.

!reklama!

Pylenie może powodować u osób wrażliwych problemy z zapaleniem spojówek, a także katar sienny. Nie sposób nie wspomnieć również o atakach duszności, które mogą dokuczać tym bardziej wrażliwym osobom. W lipcu pyli również bylica pospolita. Roślinę tę znajdziemy na wielu polskich łąkach. Jej pyłki pojawią się jednak dopiero w drugiej dekadzie lipca. Pyłki bylicy zwyczajnej mogą powodować podobne objawy co pyłki lipy. Może dojść również do wystąpienia nieprzyjemnej pokrzywki.

W lipcu pyli również szczaw zwyczajny.

Szczaw jest rośliną jadalną. Chłodniki szczawiowe cieszyły się niegdyś sporym zainteresowaniem, a i teraz powracają do łask. Na pewno warto mieć jednak na uwadze to, że pylący szczaw może powodować alergię. Szczaw zwyczajny pyli od lipca aż do końca września, dlatego nie są to dobre informacje dla osób uczulonych. Warto zaznaczyć, że najsilniejsze pylenie szczawiu zwyczajnego przypada właśnie na środek lipca. Jak objawia się uczulenie na szczaw? Na to pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż objawy u każdego mogą być nieco inne. Na pewno jednak należy zauważyć, że szczaw powodować może katar. Oprócz kataru wystąpić może miejscowa wysypka, kichanie oraz problemy z oddychaniem.

Bez względu na to, co nas uczuli, powinniśmy zainteresować się skuteczną terapią. Przede wszystkim warto obserwować swoje objawy. Następnie należy odwiedzić lekarza rodzinnego, a w razie konieczności specjalistę. Poradnia alergologiczna to miejsce, w którym pomoc znajdzie każdy z alergików. Z całą pewnością dobrze byłoby współpracować z lekarzem po to, aby uzyskać optymalne efekty leczenia. Leki stosowanie w terapii alergii powinny być stosowane systematycznie. Nie wolno rezygnować z ich spożywania bez kontaktu z lekarzem. W przeciwnym bowiem razie możemy sobie sporo zaszkodzić. Dobrze byłoby również unikać miejsc, w których jesteśmy narażeni na czynnik alergizujący.

Nie sposób nie zauważyć, że pomocne może okazać się regularne koszenie trawnika. Czynność tę powinna jednak wykonać osoba, która nie jest uczulona na pylące w lipcu rośliny. Należy unikać także przebywania pod drzewami lipowymi, jeżeli to właśnie pyłki lipy powodują problemy z oddychaniem, a także wysypkę. Zawsze warto obserwować również skutki uboczne stosowania leków i zgłaszać je lekarzowi.

Więcej informacji znajdziecie na Derm-al.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy