Reklama

Reklama

Co z tymi śmieciami? Narasta spór wokół nowej uchwały

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co z tymi śmieciami? Narasta spór wokół nowej uchwały  - Zdjęcie główne

Co z tymi śmieciami? Narasta spór wokół nowej uchwały TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zmiany systemu naliczania opłat za wywóz śmieci w Łodzi od kilku tygodni wywołują ogromne emocje. Czy spór wokół nowej uchwały zmusi władze Łodzi do wycofania się z podjętej decyzji?

Reklama

!reklama!

Zgodnie z nią od stycznia 2021 roku zmieni się sposób naliczania opłaty za odbiór odpadów komunalnych - jej wysokość będzie uzależniona od ilości zużytej wody, a nie jak dotychczas - od liczby osób w gospodarstwie domowym. Według nowego projektu stawka za śmieci będzie wynosić 9,60 zł za śmieci za każdy metr sześcienny wody. 

Głos w tej sprawie zabrali nie tylko miejscy radni, ale także wojewoda łódzki, rady osiedli, organizacje społeczne, a ostatnio także posłowie.

Swoje stanowisko obwieściły także spółdzielnie mieszkaniowe. Jeden z naszych czytelników wysłał do nas informację ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Ogniwo”, która została wywieszona w windzie w bloku, należącym do spółdzielni. 

- Informujemy, że większość spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi (w tym SM „Ogniwo”) wniosła odwołanie od tej uchwały. W związku z powyższym do czasu rozwiązania sporu opłata za odpady komunalne wnoszona do Spółdzielni nie zmieni się - czytamy w komunikacie. 

Radę Miejską czeka teraz twardy orzech do zgryzienia. Wycofanie się z podjętej decyzji będzie oznaczało przyznanie się do błędu oraz konieczność znalezienia innego sposobu, by uaktualnić naliczanie opłat za wywóz śmieci. Brak zmian poskutkuje natomiast jeszcze większym sprzeciwem, a co za tym idzie, utratą poparcia wśród części łodzian.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy