Reklama

Reklama

Czy nowo powołany urzędnik sprawi, że w Łodzi będzie czysto?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy nowo powołany urzędnik sprawi, że w Łodzi będzie czysto?  - Zdjęcie główne

Czy nowo powołany urzędnik sprawi, że w Łodzi będzie czysto? (fot. Urząd Miasta Łodzi)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Hanna Zdanowska postanowiła powołać nowego pełnomocnika do spraw czystości w mieście. Problemem zaśmieconych i zaniedbanych publicznych przestrzeni zajmie się były poseł Platformy Obywatelskiej, Jarosław Stolarczyk.

Reklama

Rzecznik prezydenta,  Marcin Masłowski wyjaśnił tę decyzję tak: - Jest potrzeba spojrzenia trochę z zewnątrz, skoordynowania tych prac, aby poprawić czystość na terenie miasta. Stąd jedno z zadań powierzonych przez panią prezydent dla nowego pełnomocnika, to przedstawienie jeszcze tej jesieni kompleksowego systemu rozwiązań, jak tę czystość poprawić.

!reklama!

Oczywistym wydaje się fakt, że decyzja o powołaniu urzędnika nie pomoże utrzymać miasta w czystości. Jak zatem będą wyglądały jego obowiązki w praktyce? Stolarczyk ma za zadanie przygotowania specjalnego raportu wszystkich usług administracyjnych dotyczących czystości i porządku w mieście, a także opracować optymalne rozwiązania do poprawienia stanu czystości przestrzeni. Gotowy raport ma trafić na biurko Hanny Zdanowskiej.

Jarosław Stolarczyk odniósł się do decyzji powołania go na stanowisko: - Myślę, że chodzi przede wszystkim o podejście nieskażone mentalnością urzędniczą, bardziej biznesowe. Wraz z panią prezydent jesteśmy jeszcze na etapie określenia terminu, w którym mam swój raport i propozycje przedstawić. Łódź się zmienia, przed nią nowe wyzwania jak choćby Zielone Expo, zatem trzeba opracować rozwiązania, które odpowiadałyby tym wyzwaniom. Ja pewne przemyślenia i wnioski już mam, ale byłoby z mojej strony nieprofesjonalne, gdybym najpierw przedstawił je w mediach.

Swoje zdanie, dotyczące powołania nowego pełnomocnika, ma też opozycja. Radny Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Marzec zabrał głos w sprawie: - coraz częściej trzeba kontrolować firmy sprzątające i weryfikować ich raporty. Można mieć wiele zastrzeżeń co do czystości w naszym mieście, ale sądzę, że była osoba odpowiedzialna za tę czystość. To na pewno wydział gospodarki komunalnej. Chcieliśmy uzyskać informację od prezydent Łodzi, jakie będzie zakres obowiązków nowego pełnomocnika, w jaki sposób został on wyłoniony.

Decyzja o powołaniu Stolarczyka budzi wątpliwości ze względu na jego poselską przeszłość w Platformie. On sam odcina się od tego typu argumentów. Przez 12 lat prowadził firmę recyklingową, która rozpoczęła współpracę z miastem jeszcze za rządów Jerzego Kropiwnickiego. Można uznać, że w kontekście pełnienia nowej funkcji przydatne może się okazać także jego doświadczenie z Miejskiej Sieci Cieplnej w Zduńskiej Woli, z którą był związany; publikował też artykuły w prasie o profilu ekologicznym.

Podczas sesji Rady Miejskiej radni opozycji domagali się informacji o okolicznościach powołania nowego pełnomocnika, jednak wniosek ten został odrzucony przez większość. Jarosław Stolarczyk zostanie zatrudniony na stanowisku głównego specjalisty. Jego pensja może wynieść maksymalnie 5,5 tys. brutto.

Źródło: Dziennik Łódzki, Radio Łódź, TOYA TV

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy