Reklama

Reklama

Czy uchodźcy z Afganistanu znajdą schronienie w Łodzi? Hanna Zdanowska nie ma nic przeciwko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy uchodźcy z Afganistanu znajdą schronienie w Łodzi? Hanna Zdanowska nie ma nic przeciwko - Zdjęcie główne

Czy uchodźcy z Afganistanu znajdą schronienie w Łodzi? (zdjęcie ilustracyjne / fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trudna sytuacja afgańskich imigrantów wywołuje emocje także w Polsce. Afgańscy uchodźcy koczują na polskiej granicy, ale rząd na razie nie wydał decyzji o wpuszczeniu ich na terytorium Polski. Mimo to opozycja apeluje do samorządowców, by ci „otworzyli bramy miast” i okazali wsparcie Afgankom i Afgańczykom. Co o tej sytuacji myśli prezydent Łodzi? Czy jej zdaniem afgańscy uchodźcy powinni zostać wpuszczeni do Łodzi? Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Łódzka Lewica Razem apeluje do Hanny Zdanowskiej: „Dajmy dobry przykład innym miastom, otwórzmy nasze bramy”

Swój apel w stronę prezydent Łodzi skierowali przedstawiciele łodzkiego oddziału Lewicy Razem, którzy napisali do Urzędu Miasta Łodzi list otwarty w sprawie pomocy uchodźcom i uchodźczyniom z Afganistanu.

!reklama!

W piśmie zaadresowanym bezpośrednio do Hanny Zdanowskiej Zarząd Okręgu Łódzkiego Lewicy Razem zaproponował, by Łódź niezwłocznie zapewniła pomoc afgańskim imigrantom.

„Zwracamy się z prośbą o możliwie jak najszybsze zorganizowanie wsparcia i pomocy dla uchodźców. Wierzymy, że tak jak burmistrz warszawskich Bielan, Pani Prezydent i łódzki samorząd zgłoszą gotowość do niesienia pomocy oraz koordynacji w tym zakresie chętnych Łodzianek i Łodzian oraz wszelkich organizacji działających w mieście, które taką pomoc będą gotowe nieść” - czytamy w liście.

„Wierzymy, że wiele mieszkanek i mieszkańców naszego miasta chciałoby jej udzielić. Są też tacy, którzy bezpośrednio pomóc nie mogą. Wyjdźmy zatem naprzeciw ich potrzebom i dajmy im takie możliwości lub pomóżmy w ich imieniu. Pomóżmy jako Łódź - miasto przyjazne każdemu człowiekowi, niezależnie od pochodzenia czy wyznania. Dajmy dobry przykład innym miastom, otwórzmy nasze bramy i serca” - kontynuują przedstawiciele Lewicy Razem.

Polecamy: Łódzkie. Dożynki w Rogowie za nami. Było smacznie, głośno i kolorowo [zdjęcia]

Hanna Zdanowska o przyjęciu uchodźców z Afganistanu: „Rodziny, które trafiłyby do Łodzi, na pewno by się tutaj szybko zaaklimatyzowały”

- Uważam, że rząd powinien podjąć decyzję o przyjęciu uchodźców z Afganistanu - twierdzi w rozmowie z TuŁódź.pl Hanna Zdanowska.

Zdaniem prezydent Łodzi, jeśli taka decyzja by zapadła, to nie będzie problemów ze znalezieniem miast, w których uchodźcy mogliby zamieszkać i rozpocząć nowe życie.

- To jest naturalne. My mamy bardzo dużą populację obcokrajowców, którzy mieszkają w Łodzi, także myślę, że rodziny, które trafiłyby do nas po rozlokowaniu ich przez rząd, na pewno by się tutaj szybko zaaklimatyzowały - dodaje Zdanowska.

Głos w tej sprawie zabrał także przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, który również wyraził przekonanie, że koczujący na graniczy polsko-białoruskiej Afgańczycy powinni zostać wpuszczeni do Polski. Marcin Gołaszewski we wpisie opublikowanym na Facebooku napisał: 

My jako samorządowcy jesteśmy gotowi nieść pomoc i chrześcijańskie miłosierdzie, którego temu rządowi brak”.

A jakie zdanie mają mieszkańcy Łodzi? Czy afgańscy imigranci powinni znaleźć schronienie w Łodzi? Komentujcie i głosujcie w sondzie poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy