W interpelacji znalazły się pytania dotyczące planów miasta odnośnie wprowadzenia takiego rozwiązania przy rynnach budynków mieszkalnych w Łodzi. Przewodniczący pytał także o ewentualne koszty oraz formę współpracy między miastem a wspólnotami lokatorów i zarządcami budynków mieszkalnych w mieście.
Ja poinformował w odpowiedzi wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek, miasto nie przewidziało w tegorocznym budżecie realizacji zadania montażu zbiorników na wodę deszczową przy budynkach mieszkalnych na terenie Łodzi. Jednocześnie wiceprezydent podkreślił, że ten pomysł będzie brany pod uwagę przy projektowaniu założeń budżetowych miasta na 2020 rok.
Jeśli pomysł zostałby zrealizowany, to bez wątpienia przyczyniłoby się to do lepszego wykorzystania zasobów wodnych regionu łódzkiego, które już w tej chwili są małe. Deszczówkę można by wykorzystać np. do nawadniania trawników, których stan, co wszyscy wiemy, podczas tegorocznej suszy był fatalny.
Czy miasto zdecyduje się w przyszłym rok zainstalować odpowiednie zbiorniki na wodę deszczową? Oby. Nie od dziś bowiem wiadomo, że region łódzki jest poważnie zagrożony niedoborem wody. Tegoroczna sytuacja w Skierniewicach, gdzie przez kilka dni mieszkańcy nie mieli dostępu do bieżącej wody, jest tego najlepszym przykładem. Każde, rozsądne, działanie na rzecz ekologii i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych jest warte podjęcia.
Źródło: UMŁ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.