reklama
reklama

Dąb Fabrykant z parku Klepacza może zostać Drzewem Roku! Sędziwy łodzianin czeka na nasze głosy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Konkurs Drzewo Roku

Dąb Fabrykant z parku Klepacza może zostać Drzewem Roku! Sędziwy łodzianin czeka na nasze głosy      - Zdjęcie główne

Dąb Fabrykant z dużymi szansami na tytuł Drzewa Roku | foto Konkurs Drzewo Roku

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do Konkursu Drzewo Roku można zgłosić każde drzewo – nie musi być najstarsze, ani największe. Głównym kryterium jest sentyment i emocje, które mieszkańcy żywią do konkretnego okazu. Wśród tegorocznych reprezentantów znalazł się świetnie znany łodzianom Dąb Fabrykant z parku Klepacza.
reklama

Łódź ma swojego zawodnika w Konkursie Drzewo Roku. Dąb Fabrykant z parku Klepacza z szansami na zwycięstwo

Jak podkreślają organizatorzy Konkursu Drzewo Roku, w zabawie nie chodzi o poszukiwanie najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych czy najrzadszych drzew. Uczestnictwo w konkursie to szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych miejsca zamieszkania czy swojego regionu. Mieszkańcy głosują na poszczególne drzewa – wygra ten okaz, który zdobędzie najwięcej głosów. 

Do tegorocznego konkursu został zgłoszony Dąb Fabrykant, 180-letni dąb szypułkowy, który jest pomnikiem przyrody. Łodzianie znają go doskonale – jest jedną z największych atrakcji parku Klepacza. Ma 22,5 metra wysokości, 458 cm obwodu i wspaniałe konary wijące się pomiędzy parkowymi alejkami. Wiosną można podziwiać majestatycznego Fabrykanta, wokół którego rozpościera się kwiatowy dywan z cebulic i śnieżków

Na Fabrykanta oraz inne drzewa można głosować poprzez stronę internetową konkursu. 

Konkurs promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim - profesor Jan Miodek.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama